Elvis Presley’in Eşi Priscilla Presley, Austin Butler’ın Performansını Övdü

Elvis Piresley biyografisi Elvis’in yıldızı Austin Butler, Rock’n Roll’un Kralı’nı canlandırdığı performansla Presley’in eski eşi Priscilla Presley’den büyük beğeni aldı. Yönetmen Baz Luhrmann’ın yaklaşan Elvis biyografisinin galasından önce Priscilla Presley’e, Elvis’in yükselişini ve Albay Tom Parker (Tom Hanks) ile olan ilişkisini detaylandıran filmin özel bir gösterimi yapıldı. Haziran ayında sinemalarda gösterime girecek olan film, Cannes’da dünya prömiyerini yapacak. Yılın en iddialı yapımlarından olan Elvis, şimdiden pek çok kişinin gayri resmi Oscar adayı olmuş durumda.

Aile dostu Jerry Schilling ile birlikte filmin özel gösterimi izleyen Presley, düşüncelerini sosyal medya üzerinden paylaştı. Luhrmann’ın bu hikayeyi sadece onun sahip olabileceği kadar “parlak” bir şekilde hayata geçirdiğini söyleyen Piresley, Butler’ın bu kadar iyi bilinen bir efsaneyi oynamasının ne kadar zor olduğuna da dikkat çekti. Ancak buna rağmen, genç oyuncunun performansı karşısında şaşkına döndüğünü söyledi. Ek olarak, Tom Hanks’in performansını da öven Piresley, filmin gerçek hikayeyi anlatmakta harika bir iş çıkardığını, Elvis ve Albay Parker’ı yakından tanıyan biri olarak bunu garanti edebileceğini belirtti. Presley’in Twitter’daki açıklamaları şu şekilde:

“Yeni filmi Elvis’i merak edenler için yönetmen Baz Luhrmann, geçenlerde Warner stüdyolarında Jerry Schilling ve benim için özel bir gösterim yaptı. Bu hikaye Elvis ve Albay Parker’ın ilişkisini konu alıyor. Zekice ve yaratıcı bir şekilde anlatılan gerçek bir hikaye. Sadece Baz, kendine özgü sanatsal tarzıyla bunu başarabilirdi. Elvis’i oynayan Austin Butler olağanüstü. Filmin yarısında Jerry ve ben birbirimize baktık ve “Vay be!” dedik. Sadece hayal edebiliyorum. Tom Hanks bu filmde tam anlamıyla Albay Parker’dı. Nasıl bir karakterdi öyle. Albay’ın iki yüzü vardı, Jerry ve ben ikisine de tanık olduk. Hepimizin bildiği gibi, bu hikayenin mutlu bir sonu yok ama insanların Elvis’in yolculuğunu biraz daha anlayacağını düşünüyorum. Bu güzel hikaye kalbini ve ruhunu ve saatlerini bu filme koyan bir yönetmen tarafından kaleme alındı.”

Austin Butler’ı Efsanevi Şarkıcı Elvis Rolünün Hakkını Veriyor

Baz Luhrmann, Elvis’i Luhrmann, Sam Bromell, Craig Pearce ve Jeremy Doner’ın birlikte yazdığı bir senaryodan filme uyarladı. Elvis Presley rolündeki Austin Butler ve Tom Parker rolündeki Tom Hanks ile birlikte filmde Priscilla Presley rolünde Olivia DeJonge ve Jerry Schilling rolünde Luke Bracey yer alıyor. Filmde ayrıca Helen Thomson, Richard Roxburgh, Natasha Bassett, David Wenham ve Kodi Smit-McPhee gibi oyuncular rol yer alıyor.

24 Haziran 2022’de sinemalardaki yerini alacak olan Elvis’in fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Kronolojik Sıraya Göre Tüm Zamanların En İyi 10 Ödüllü Tarihi Savaş Filmi
Sonraki İçerik Elizabeth Banks, Örümcek Adam Filminde MJ Rolü İçin Seçmelere Katılmış