Dune Filminin Yönetmeni Denis Villeneuve Yeni Filmi İçin Kollarını Sıvadı

Kısa süre önce vizyona giren, tüm dünyada gişe rekorları kıran ve eleştirmenlerden oldukça yüksek puanlar alan Dune filminin yönetmeni Denis Villeneuve, Alcon Entertainment’ın son projesi Rendezvous With Rama (Rama’yla Buluşma) romanının sinema uyarlamasını yönetmeye hazır olduğunu açıkladı. Arthur C. Clarke’ın romanının aynı ismi taşıyan romanının film haklarını satın alan yapımcı şirket Alcon Entertainment, Dune filmiyle benzer şekilde gelecekte geçen romanından uyarlanacak olan filmin yönetmen koltuğuna oturması için Villeneuve’yi ikna etti.

İlk olarak 1973 yılında yayınlanan Rama’yla Buluşma, 2131 yılında geçiyor ve Güneş Sistemine giren dev bir silindirik uzay gemisini durdurmak için gönderilen bir grup insanın hikayesini konu alıyor. Kaşiflerden oluşan ekip, geminin insanoğlunun zeki uzaylı yaşamıyla ilk teması olabileceğine inanarak geminin gizemlerini öğrenmeye çalışır. Yayınlandığı dönem hem Hugo hem de Nebula ödüllerini kazanan roman 2001: A Space Odyssey ile birlikte Arthur C. Clarke’ın en başarılı eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Yapımcı şirket Alcon Entertainment’ın, kurucu ortakları Broderick Johnson ve Andrew Kosove büyük beklenti içinde bulundukları yeni projeleri için şunları söylüyor;

“Rendezvous With Rama, (Rama’yla Buluşma) bu türdeki en zekice kurgulanmış eserlerden biridir, roman sürekli bir takım sorular soruyor ve bunların hepsini yanıtlamayı başarıyor. Üstelik yıllar önce yazılmış olsa da zamanımız koşullarına çok uygun bir hikayesi var. “Eserin konusu dostumuz Denis’in (Denis Villeneuve) yeteneklerine ve özellikle bilime olan sevgisi ve tutkusuna da mükemmel bir şekilde uyuyor.”

Denis Villeneuve, Blade Runner 2049 ile birlikte, En İyi Ses Kurgusu dalında Akademi Ödülü kazanan ve Villeneuve’nin En İyi Yönetmen dalında aday gösterildiği Arrival filminin de yönetmenliğini yaptı. Villeneuve geçtiğimiz günlerde Dune: Part 2’nin yönetmenliğini üstleneceğini duyurmuştu, başarılı yönetmen ayrıca HBO Max’te yayınlanacak Dune spin-off’u Dune: The Sisterhood’un dizisinin de uygulayıcı yapımcılığını yapacak.

Rama’yla Buluşma filmi, henüz prodüksiyon aşamasının başında olduğundan açıklanmış herhangi bir vizyon tarihi bulunmuyor.

Önceki İçerik Spider-Man: No Way Home’un Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı
Sonraki İçerik Home for Christmas