Doctor Strange 2, Henüz Vizyona Girmeden 42 Milyon Dolar Kazandı

Marvel filmi Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında, henüz vizyona girmeden 42 milyon dolarlık ön bilet satışına ulaştı. Yakın zamanda yayınlanacak olan film, sadece 2016 yapımı Doctor Strange’in değil, aynı zamanda Loki ve Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un çoklu evren hikayelerinin de bir devamı niteliğinde.

COVID-19 pandemisi ve yönetmen Scott Derrickson’ın projeden çekilerek görevini Sam Raimi’ye bırakması gibi nedenlerle yaşanan sayısız gecikmeden sonra, Doctor Strange 2’nin 6 Mayıs’taki vizyon tarihi yaklaşıyor. İlk filmin oyuncuları, Doctor Strange rolünde Benedicth Cumberbatch, Karl Mordo rolünde Chiwetel Ejiofor, Wong rolünde Benedict Wong ve Christine Palmer rolünde Rachel McAdams’ın yanı sıra, Xochitl Gomez, başka bir evrenden gelen ve boyutlar arasında seyahat edebilen bir genç olan America Chavez olarak kadroya katılıyor.

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filmi için ön biletler bu ayın başlarında satışa sunuldu ve o zamandan beri biletler peynir ekmek gibi satılıyor. Disney’in CinemaCon’daki sunumu sırasında, şirketin sinema dağıtım patronu Tony Chambers, filmin ön bilet satışlarının şu anda 42 milyon dolar civarında olduğunu katılımcılara duyurdu. Chambers, bilet satışları hakkına bilgi verdikten sonra misafirlere Doctor Strange 2’den bazı görüntüler göstermeyi de ihmal etmedi.

6 Nisan’da satışa açıldığından beri Doctor Strange 2’nin ön bilet satışları oldukça iyi gidiyor. Öyle ki, filmin ön satışının ilk 24 saatindeki satış miktarı, The Batman’i geride bırakarak yılın rekorunu kırdı. Tüm bu rakamlar göz önünde bulundurulduğunda, Doctor Strange 2’nin açılış hafta sonunda sadece 150 milyon dolarlık bir beklemesi ise ayrı bir merak konusu. Aynı bu film gibi beklentileri düşük tutan Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, son yılların rekorunu kırmışken, Doctor Strange 2’nin de aynısını yapması sürpriz olmaz.

Doctor Strange devam filminin heyecan verici yeni karakterleri ile (Charles Xavier/Professor X rolündeki Patrick Stewart gibi) devasa bir çoklu evren filmine dönüşmesiyle, filmin Eve Dönüş Yok ile yarışmasını, hatta onu geçmesini beklemek bile mantıksız olmaz. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filmi, Avengers: Endgame’den sonra tüm zamanların ikinci performansı olan 260 milyon dolarlık açılış gişesi yapmıştı. Bu nedenle, Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında’nın kesinlikle çok zorlu bir rakibi var ancak, açıklanan ön bilet satış rakamlarıyla her şey mümkün gibi görünüyor.

Önceki İçerik Ralph Fiennes ve Juliette Binoche, Uberto Pasolini’nin ‘Dönüş’üne Katılıyor
Sonraki İçerik Şu Anda Netflix’te Yer Alan En Popüler 10 Dizi – Nisan 2022