Disney Plus’ta Yayınlanan ‘Big Shot’ Dizisi, 2. Sezonun Ardından İptal Edildi

Disney Plus, John Stamos’un spor komedi dizisi “Big Shot” dizisini iki sezonun ardından iptal etti. Yeterli bir izleyici kitlesine sahip olmayan dizi için alınan iptal kararının kesinleştiği, geçen Haziran ayında, izlenme oranları düşük olan şovun yenilenmesi kararının uzun süredir Disney yöneticisi olan Peter Rice’ın görevden alınmasında rol oynayabileceği bildirilmişti. Dizinin, 2. sezonunun Ekim ayında yayınlanmasının üzerinden yalnızca birkaç ay geçmişti.

David E. Kelley, Dean Lorey ve Brad Garrett tarafından birlikte yaratılan dizi, Wisconsin Üniversitesi’ndeki işinden kovulan huysuz bir basketbol antrenörü Marvyn Korn’u (Stamos) takip ediyor. Korn, Kaliforniya’ya taşınarak Westbrook Okulu’nda bir kız basketbol takımı antrenörlüğü yapmaya başlar ve burada genç kızı Emma ile yeniden bağlantı kurar. 2. sezon, antrenör Korn’un kız basketbol takımının D-2’de yer alması gerektiğini ve NCAA’da olduğu gibi şampiyonluk kazanan güçlü bir antrenör olduğunu kanıtlamaya hazır bir şekilde Westbrook’a geri döndüğünü gösterdi. İkinci sezon, genel olarak izleyiciler tarafından daha iyi karşılandı. Ancak, yeterli izleyici kitlesi sağlamadığı için dizi iptal edildi.

Genel olarak dizi, %78 eleştirmen derecelendirmesi ve %81 izleyici puanı aldı. Hikayenin çok büyük bir etkisi olmamakla birlikte, dizi iyi bir performans yakaladı. Dizinin performansı, Disney+ tarafından yayınlanan bölgelerde basketbolun etkili kültürel önemine de bağlı olabilir. İkinci sezon, Disney+ tarafından tercih edilen haftalık yayın formatından ziyade maraton izleme için yayınlandığından bütçe kesintilerinin etkisini gördü.

Dizide Stamos, antrenör Marvyn Korn’u, Sophia Mitri Schloss, onun ergen kızı Emma’yı, Richard Robichaux, George’u, Nell Verlaque, Louise’u, Tiana Le, Destiny’yi, Tisha Eve Custodio, Carolyn’u, Cricket Wampler, Samantha’yı, Yvette Nicole Brown, müdür Sherilyn Thomas’ı ve Jessalyn Gilsig, yardımcı antrenör Holley Barrett’ı canlandırdılar. Dizi, Tommy Burns, Jacquie Walters, P. Todd Coe, Chris Marrs ve Michael Petok tarafından yapımcılığı üstlenildi. Garrett, Bill D’Elia, Lorey ve Kelley ise yürütücü yapımcı olarak görev yaptılar.

Big Shot dizisinin tüm sezonları Disney+ platformunda yer alıyor. 2. sezon fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Önceki İçerik Yerli Netflix Dizisi Şahmaran Ne Zaman Yayınlanacak? Başrollerinde Kimler Var?
Sonraki İçerik Tüm Zamanların En İyi Christian Bale Filmleri Sıralaması