Disney Plus’ın Yerli Yapımı “Atatürk” Dizisinde Emma Watson Rol Alacak

Bilindiği üzere bu yıl Haziran ayının ortalarında ülkemizde yayın hayatına başlayacak olan yayın platformu Disney Plus, Türk seyircilerin karşısına büyük bir sürprizle çıkmayı planlıyor. Amerika merkezli dev platformun Atatürk’ü konu alan yerli bir dizi yayınlayacağı ve dizinin başrollerinde Aras Bulut İyinemli ile birlikte ünlü İngiliz Aktris Emma Watson’ın rol alacağı iddia ediliyor.

Disney Plus’un ülkemizde yayın hayatına başlamasıyla birlikte pek çok yerli yapıma yer vereceği biliniyordu, ancak “Atatürk” dizisinin, dünyaca ünlü Harry Potter serisinin yıldızı Emma Watson’ın kadroya katılmasıyla bunların arasındaki en iddialı proje olacağı kesin gibi görünüyor. Üstelik sürprizler bununla da bitmiyor.

Dizide Emma Watson’ın yanı sıra başka yıldız oyuncuların da rol alabileceği söylenirken, dizinin müziklerinin de bu sene ikinci Oscar Ödülü’nü kazanan ve daha önce Karayip Korsanları, Inception ve Gladyatör gibi filmlerin müziklerini yapan dünyaca ünlü müzisyen Hans Zimmer tarafından yapılacağı iddia ediliyor.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstleneceği “Atatürk” dizisinin ilk sezonunun 6 bölümden oluşması bekleniyor.

Önceki İçerik Squid Game’in Yönetmeni Hang Dong-Hyuk’un Yeni Filmi Duyuruldu
Sonraki İçerik Son Parti