Dilberay Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Arabesk müziğinin sevilen ismi Dilberay’ın hayatını konu alan “Dilberay” filminin merakla beklenen yeni fragmanı yayınlandı. 4 Şubat’ta vizyona girecek olan filmin başrollerinde Büşra Pekin, Zeliha Kendirci ve Ayberk Pekcan gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Müslüm filmiyle tanınan Ketche oturuyor.

1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Dilberay 13 yaşında iken zorla yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden katılmış olduğu bir ses yarışmasında birinci olan sanatçı radyo kanallarında şarkılarının radyolarda çalınmasıyla ünlü oldu. Zorla evlendirildiği şahıstan iki çocuk annesi olan Dilberay, bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı.

Hayatının ilk yıllarından itibaren zorlu ve sıkıntılı bir günler geçirmesine rağmen oldukça üretken bir sanat hayatı olan Dilberay aktif olduğu 1974 ila 2019 yılları arasında tam 36 adet albüm çıkarttı. Almanya’da iki kere hapis yatan sanatçı Flash TV’de yayınlanan Kadere Mahkûmlar adlı programın sunuculuğunu yapmıştı. Hayatının son yıllarını Düzce’de bulunan ikametinde geçiren sanatçı Dilberay, kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı Ankara’daki bir hastanede 29 Nisan 2019’da 63 yaşında hayatını kaybetti.

Sevilen sanatçının acı ve sıkıntı dolu çalkantılı yaşamından kesitler sunan filmin senaryosunu Kamuran Süner, Nalan Merter Savaş kaleme aldı.

Önceki İçerik Kesişme: İyi ki Varsın Eren Filminin Haftasonu Gişe Rakamları Belli Oldu
Sonraki İçerik Harry Potter 20. Yıl Özel: Hogwarts’a Dönüş’ten Öğrendiğimiz 7 Bilgi