Delroy Lindo Marvel’in Yeni Blade Filmine Katılıyor

Yönetmen koltuğunda rap draması ‘Mogul Mowgli’nin yönetmeni olarak tanınan Bassam Tarık‘ın oturduğu Marvel’in yeni Blade filminin oyuncu kadrosu hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Şu aralar The Harder They Fall’da kötü adamları öldürmekle meşgul olan oyuncu Delroy Lindo‘nun, Marvel Stüdyıları’nın yeni Blade filminde Mahershala Ali’ye katılmak için görüşme halinde olduğu açıklandı. Pakistan asıllı Amerikalı yönetmen Bassam Tarık tarafından yönetilecek olan filmin senaryosu Watchmen isimli sevilen dizinin senaristi Stacy Osei-Kuffour tarafından kaleme alındı.

Marv Wolfman ve Gene Colan tarafından yardımcı bir karakter olarak yaratılan Blade, ilk olarak 1973’te Tomb of Dracula No. 10 filminde görünüş ve tam bir kült haline gelmişti. Blade, annesinin doğum sırasında kan emici bir vampir tarafından ısırılıp öldürülmesi nedeniyle insan-vampir melezi olarak dünyaya gelmiştir. Blade, çizgi roman meraklılarının yanı sıra, 1998-2004 yılları arasında Wesley Snipes’ın başrolünde olduğu Blade üçlemesinin büyük bir beğeni toplaması sayesinde kendine has bir hayran kitlesi oluşturdu.

Karakterin yeni bir proje ile ekranlara dönmesi için yapılan planlar ilk olarak Marvel’in 2019’daki San Diego Comic-Con’daki sunumu sırasında ortaya çıkmıştı. Şimdiye kadar filmde hangi Marvel Sinematik Evreni karakterinin yer alacağı açıklanmadı. Yine bir Marvel yapımı olan Eternals’ın gösteriminin bitmesi sonrasında bu ayrıntıların da sinemaseverlerle paylaşılması bekleniyor. Ayrıca, Mahershala Ali dışında projeye katılan ilk aktör olmasına rağmen Lindo’nun rolü de henüz netlik kazanmadı.

Kaynaklara göre, projenin çekimlerinin 2022 yazının sonlarında başlaması bekleniyor.

Kaynak: Hollywood Repoter

Önceki İçerik THE THIRD ON THIS WEEK
Sonraki İçerik Keanu Reeves Matrix’i Reddettiği İçin Will Smith’e Minnettar