Deadpool 3 Yönetmeni Shawn Levy’ye Göre Devam Filmi Bu Yıl Çekilmeyecek

Shawn Levy’nin uzun süredir geliştirilmekte olan Deadpool serisinin son filmini yöneteceği açıklamasıyla Deadpool hayranları için heyecan verici bir hafta sonu oldu. Levy, proje için harika bir seçim, ancak yönetmenin devam filmine hemen başlamasını bekliyorsanız, beklentilerinizi azaltmak iyi bir fikir olabilir. Collider CEO’su Steve Weintraub’dan bir tweet’e yanıt veren Levy, devam filminin bu yıl çekilmeyeceğini doğruladı.

Weintraub tweet’inde hayranlara Levy’nin yakında çıkacak olan Netflix dizisi All the Light You Cannot See’nin ön prodüksiyon aşamasında olduğunu ve bu şovun henüz prodüksiyona başlamadığını hatırlatıyor. Levy ayrıca dördüncü sezonu mayıs ayında Netflix’te gösterime girecek olan Stranger Things’de yapımcı olarak yer alıyor. Weintraub’un tweet’ine yanıt veren Levy şöyle diyor;

“Hepsi çok doğru. Öldüğümde dinlenmek için sabırsızlanıyorum. O zamana kadar: haydi GOOOOO!”

Deadpool 3’ün bu yıl çekilmeyeceği bazı hayranları üzecek olsa da , Levy’nin proje hakkında ne kadar hevesli olduğunu duymak harika. Filmin başrol oyuncusu Ryan Reynolds da, Levy haberine duyduğu heyecanı kendi Twitter hesabında paylaştı.

“Şimdiye kadar dahil olan herkesten duyduğumuz kadarıyla, Marvel hayranlarının ellerinde çok özel bir devam filmi var gibi görünüyor.”

Deadpool 3, 2019’daki Disney/Fox birleşmesinin süreci daha da karmaşık hale getirmesinin ardından yıllardır geliştiriliyor. Ancak, devam filminin bu kadar ilerleme kaydetmiş olması takdire şayan. Bu nedenle hayranlar biraz sabırlı olmalı. Kaliteli bir devam filmi yapmak zaman alır. Ayrıca yönetmen Shawn Levy’nin bu yıl ne kadar yoğun bir programla çalıştığını da unutmamak gerekir. Yönetmenin geçen yılki komedisi Free Guy sürpriz bir çıkış yapmıştı ve yeni Netflix filmi The Adam Project harika eleştiriler aldı.

Deadpool’un ilk iki filmi, aksiyon ağırlıklı bir macera filminden zaman yolculuğu temalı derin bir hikayeye geçiş süreciydi. Serinin şimdiye kadar yaptıkları büyük beğeni topladı. Bu iki filmin farklı yönlerini zekice birleştirmesini beklediğimiz yönetmen Levy’nin mükemmel bir üslubu var. Hayranların bu özel devam filmi için biraz daha beklemeleri gerekeceği için üzülmek yerine odaklanması ve heyecanlanması gereken şey budur.

Deadpool 2 filmi, 2018’de çıktı, bu yüzden hayranların bu haberle biraz sabırsızlanması anlaşılabilir. Ancak Deadpool 3 emin ellerde ve 2023 yılı çok uzakta değil. Filmin çekimleri önümüzdeki yıl başlayacak ve aynı yıl içinde gösterime girmesi bekleniyor. Deadpool hayranlarının o zamana kadar Levy’nin Free Guy, The Adam Project ve Stranger Things gibi eski çalışmalarını yeniden izlemek için bolca zamanı olacak.

Önceki İçerik Alec Baldwin Film Setinde Yaşanan Feci Olayda Mali Sorumluluktan Kaçınıyor
Sonraki İçerik Esaretin Bedeli Neden Hikayenin Stephen King’le Olan Bağlantısını Gizledi?