Çığlık 5 Filminin Son Fragmanı: Hayalet Maske’nin Yeni Silahları Ortaya Çıkıyor

Efsanevi, korku-gerilim filmi Çığlık serisinin son halkası Çığlık 5’in final fragmanı yayınlandı. Fragmanda en çok dikkat çeken şey, acımasız katil Hayalet Maske’nin kurbanlarını öldürürken kullandığı silahların çeşitlenmesi oldu. Bazı sahnelerde maskeli katilin bıçak yerine alev silahı tercih ettiğini görüyoruz.

Ocak ayı genellikle film endüstrisi için durgun bir ay olur, ancak 2022’nin en çok beklenen filmlerinden biri bu Cuma vizyona giriyor. Çığlık 5, önceki filmlerin orijinal hikayesiyle organik bağını sürdürürken tekniği ve hikaye anlatımıyla Netflix’in korku serisi Slasher’ı da fazlasıyla andırıyor. Çığlık serisinin ilk dört filminin yönetmeni Wes Craven, 2015 yılında aramızdan ayrılmıştı. Onun mirasını devralan isimler Matt Bettinelli-Olpin ile Tyler Gillett hikayenin modern versiyonunu Craven’ın anısına layık bir şekilde anlatmayı hedefliyorlar. Filme gelen erken ve olumlu tepkilere göre bu çabalarının karşılığını alacak gibi görünüyorlar.

Yeni filmde hikaye, esrarengiz Woodsboro kasabasına geri dönüyor ve burada bir kez daha kötü olaylar yaşanıyor. Kasabada ortaya çıkan yeni bir maskeli katil, cinayetler işlemeye başlıyor ve sadece o tanıdık maskeyle daha önce karşılaşanlar onlarla yüzleşmeye cesaret ediyor. Serinin beşinci parçasında, orijinal Çığlık filminin üçlüsü Sidney Prescott (Neve Campbell), Dewey Riley (David Arquette) ve Gale Weathers’ın (Courteney Cox) yeni nesil potansiyel kurbanların Hayalet Maske ile karşılaşmalarında hayatta kalmalarına yardımcı olmak için bir araya geliyor. Çığık 5’te ayrıca Jack Quaid, Melissa Barrera, Jenna Ortega, Mason Gooding, Dylan Minnette , Jasmin Savoy Brown, Kyle Gallner, Sonia Ben Ammar ve Mikey Madison gibi oyuncular yer alıyor.

Bu haftanın sonunda vizyona girecek olan Çığlık 5’in yeni yayınlanan fragmanı, dağıtımcı Paramount Pictures’ın izleyicileri heyecanlandırmak için yaptığı son bir hamle olarak yorumlandı. Kısa ama dolu dolu olan video, Hayalet Maske’nin alev makinesiyle kurbanına saldırdığı bir sahne de dahil olmak üzere bir çok kanlı ve ürkütücü sahne içeriyor. Ayrıca, fragman filme gelen erken tepkilerin dozunu da başarılı bir şekilde ayarlamayı başarıyor. 14 Ocak 2022 tarihinde vizyona girecek olan filmin son fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Töreni Yapılmayan 79. Altın Küre Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu
Sonraki İçerik PSG’nin Yıldızı Neymar’ın Hayatını Anlatan Belgesel Netflix’te Yayınlanıyor