Christopher Nolan Oppenheimer’ın Kadrosuna 3 Yıldız İsim Daha Ekledi

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, 2005 Pulitzer Ödüllü “Amerikan Prometheus: J. Robert Oppenheimer’ın Zaferi” adlı kitaptan uyarlanan son filmi Oppenheimer’ın oyuncu kadrosuna, Florence Pugh, Rami Malek ve Benny Safdie’yi dahil ediyor. Filmin kadrosunda hali hazırda Cillian Murphy , Robert Downey Jr. , Matt Damon ve Emily Blunt gibi isimler yer alıyordu. Son eklemelerle beraber film, resmen yıldızlar geçidine dönüşecek gibi görünüyor.

Filmde Florence Pugh, Oppenheimer ile ilişkisi olan ve Amerika Birleşik Devletleri Topluluk Partisi üyesi Jean Tatlock’u oynayacak. Rami Malek bir bilim insanını oynayacak, ancak rolde tam olarak kimi oynayacağı belli değil. Benny Safdie ise, Manhattan Projesi üyesi ve hidrojen bombasının babası olarak kabul edilen Macar fizikçi Edward Teller’ı oynayacak.

Pugh kısa süre önce Disney+ dizisi Hawkeye’da yer almıştı ve bu yılın başlarında Black Widow’da Yelena Belova karakterini canlandırmıştı. Pugh ayrıca, Olivia Wilde’ın yönettiği ve Harry Styles’ın başrolde oynadığı Don’t Worry Darling isimli yapımın da kadrosundaydı.

Bu yıl Malek, Little Things isimli filmde yer aldı, Oscar’lı oyuncu yine bu sene Ölmek İçin Zaman Yok filminde kötü adamı oynadı. Malek, önümüzdeki sene ayrıca Christian Bale, Margot Robbie, Robert De Niro, Chris Rock, Anya Taylor-Joy ve daha pek çok kişinin de yer alacağı, yönetmen David O. Russell’ın ismi henüz belli olmayan bir sonraki projesinde de yer alacak.

Nolan, yönetmenliğinin yanı sıra Kai Bird ve Martin J. Sherwin tarafından kaleme alınan “Amerikan Prometheus: J. Robert Oppenheimer’ın Zaferi” adlı kitaptan uyarladığı filmin senaryosunu yazdı. Film 21 Temmuz 2023’te vizyona girecek.

Önceki İçerik Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi
Sonraki İçerik Satranç