Bruce Willis’ten Sonra Bir Üzücü Haber de Jim Carrey’den Geldi

Geçtiğimiz hafta için kendisine “Afazi” teşhisi konulan ünlü oyuncu Bruce Willis’in oyunculuğu bıraktığı açıklanmıştı. Bu kez de Jim Carrey’den gelen emeklilik kararı sinemaseverleri üzdü, neyse ki ünlü komedyenin emeklilik sebebi hastalık değil.

Thruman Show ve Sil Baştan gibi kült filmlerin başrol oyuncusu Jim Carrey şov dünyasından sıkıldığını ve bundan sonra filmlerde rol almayacağını açıkladı. Üretken komedi oyuncusu Access Hollywood’a verdiği bir röportajda oyunculuktan emekli olma konusunda “oldukça ciddi” olduğunu söyledi ve basitçe “Yeterince yaptım” dedi.

Carrey, bir sonraki filmi Kirpi Sonic 2’nin tanıtımını yaparken açıkladı kararını. Efsane müzisyen Dolly Parton’un hayatını konu alan biyografik bir filmde Parton’un eski ortağı Porter Wagoner’ı oynaması için teklif aldığını söyledi ve sonrasında şunları söyledi:

“Bu çok güzel bir şey. Ama emekli oluyorum.”

Ciddi olup olmadığı sorulduğunda ise ünlü oyuncu şu cevabı verdi:

“Oldukça ciddiyim, evet. Tabi ki arada sırada fikrim değişiyor. İleride ne olur bilinmez, devam etmem konusunda melekler tarafından tanrıdan indirilmiş bir ayet yok sonuçta, ama böyle bir şey olursa, yola devam edebilirim. Şimdi ise biraz ara veriyorum.”

Haftanın başlarında, Carrey, Oscar Töreni’nde Chris Rock’ı tokatlayan Will Smith’i En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldıktan sonra ayakta alkışladıkları için Hollywood’un seçkinlerini kınamasıyla manşetlere çıkmıştı. Carrey, olayla ilgili “Ayakta alkışlamaları midem bulandırdı” dedi. “Hollywood toplu halde omurgasız bir hareket sergiledi ve bu bana gerçekten artık havalı bir kulüp olmadığımızın açık bir göstergesiymiş gibi geldi.”

Önceki İçerik Morbius
Sonraki İçerik Squid Game’in Yönetmeni Hang Dong-Hyuk’un Yeni Filmi Duyuruldu