Bruce Willis’in Başrolünde Olduğu Aksiyon Filmi Assassin, Mart Ayında Vizyonda

Saban Films, Bruce Willis’in başrolde olduğu yeni bilim kurgu aksiyon filmi Assassin’in yayın tarihini duyurdu. Efsanevi aktörle birlikte başrolde Nomzamo Mbatha’nın yer aldığı film, 31 Mart 2023 tarihinde sinemalarda ve dijital platformlarda yayınlanacak.

Assassin, yakın gelecekte geçen bir film. Willis liderliğindeki gizli bir askeri grup, ajanlarının başka bir kişinin vücuduna girmelerine izin veren yeni icat edilmiş bir mikroçip teknolojisi kullanarak ölümcül ve son derece gizli görevler gerçekleştiriyor. Mustafa Shakir tarafından canlandırılan bir ajan, bu görevlerden birinde öldürülünce, eşi kocasının ölümünden sorumlu olan adamı adalet önüne çıkarabilmek için onun yerine takımın bir parçası oluyor.

Assassin, Jesse Atlas’ın yönetmenlik kariyerindeki ilk uzun metrajlı filmi. Genç yönetmen filmin senaryosu için Aaron Wolfe ile birlikte çalıştı. Willis, Mbatha ve Shakir’e ek olarak, oyuncu kadrosunda Andy Allo ve Dominic Purcell gibi isimler yer alıyor. Bu proje, Willis’in uzun ve başarılı kariyerinin son filmlerinden biri olacak, çünkü aktör geçtiğimiz yıl, yani 2022’de emekli olmuştu.

Yönetmenin Mesajı

Assassin’in çıkış tarihinin duyurulmasıyla birlikte, Atlas aynı zamanda film hakkında bir açıklama yaparak, filmin neyi amaçladığı hakkında bazı ipuçları verdi. Atlas, “Assassin, kimlik keşfi üzerine bir arayıştır,” dedi ve şu şekilde devam etti:

“Uzaktan kontrol edilen makinelerin drone savaşına evrimi, başka bir kişiliği uzaktan kontrol etmeye kadar vardığında, gerçekten kendimiz olmanın ne anlama geldiği konusunda önemli sorular ortaya çıkarıyor. Aynaya baktığımızda yüzümüz gerçek olmadığında kimliğimizi nasıl koruyabiliriz? Bilişsel ayrışma günlük rutin haline geldiğinde ruhsal dengeyi nasıl sağlayabiliriz? Tamamen yabancı bir kişi sizi samimi bir şekilde kucaklarken ve gerçekte size ait olmayan bir cilde dokunduğunuzda hangi tür bir bellek oluşur?”

“Psikolojik bir mayın tarlası ve Aaron Wolfe ve ben, hikayeyi görselleştirme ve kişiselleştirme konusunda epey bir zorluk yaşadık” diye devam etti Atlas. “Bu kavram bize zihin bükücü görsellerden ve gerçeküstü ses tasarımlarına, tekrarlanan ‘Bu benim bedenim değil’ söyleminin yer aldığı benzersiz anlatım araçları sağladı.”

Bu kadar büyük bir kadro ve ekiple çalışmanın ne kadar özel bir şey olduğundan bahsetmeye devam eden Atlas ve Mbatha ve Allo’nun performanslarına işaret ederek, her ikisinin de “cesurca birbirlerinin seçimlerine saygı duyduklarını ve birlikte keşfettikleri duygusal bir enerji yakaladıklarını” vurguladı. Son olarak, “gösterimler bittikten sonra bile etkisi sürecek bir deneyim yaratmaktan gurur duyuyorum ve izleyiciler arasında uyandıracağı hissiyatı heyecanla bekliyorum” diyerek kapattı.

Film, 31 Mart’ta sinemalarda ve dijital platformlarda gösterime girecek. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmleri Geliyor, Üstelik Peter Jackson da İşin İçinde
Sonraki İçerik Tüm Zamanların En İyi Film Müziği Bestecileri Sıralaması