Brad Pitt ve Yönetmen Joe Kosinski Formula 1 Filmi İçin Bir Araya Geliyor

Brad Pitt, yönetmenliğini film yapımcısı Joe Kosinski’nin üstlendiği yeni bir projede rol alacak, filmin ismi ve detayları ise henüz belli değil.

Brad Pitt, yönetmen Joe Kosinski’nin dümende olduğu yeni bir F1 yarış filminde rol almaya hazırlanıyor. Söylentilere göre projede İngiliz ünlü yarışçı Lewis Hamilton yer alacak. Yakında çekimlerine başlanması beklenen proje, Ford v. Ferrari gibi türünün başarılı örnekleriyle kıyaslanacak türden iddialı bir Hollywood filmi olacağa benziyor.

Ünlü oyuncu Brad Pitt ve yönetmen-yapımcı Joe Kosinski, uzun süredir F1 yarışlarıyla ilgili bir film yapmak için bir araya gelmeye çalışıyorlardı. 2013’te Pitt’in, Kosinski ve Tom Cruise’un da oyuncu kadrosunda olduğu Go Like Hell adlı bir filmde yer alması gerekiyordu. Ancak bir süre sonra, proje başka bir şeye dönüştü ve tamamen farklı bir yönetmen ve oyuncu kombinasyonuyla gişe rekorları kıran Ford v. Ferrari filmini doğurdu. Matt Damon ve Christian Bale’in başrollerini paylaştığı film, James Mangold tarafından yönetilmişti.

Ancak, Pitt, bu yaklaşan projeyle o zamandan beri özlemini duyduğu şeyi elde edecek gibi görünüyor. Özellikle Lewis Hamilton’ın ekibe doğrudan katılımı, F1 dünyasından pek çok kişiyi heyecanlandırdı. Emmy ödüllü otomotiv uzmanı Paul Brian geçenlerde yaklaşan proje hakkında şöyle bir tweet atmıştı.

“Tanrım, sevimsiz olmasına izin vermeyin.”

Hamilton daha önce Arabalar 2, Arabalar 3 ve Zoolander 2’de seslendirme görevini üstlenmiş, ancak şimdiye kadar sadece küçük rollerde yer almıştı. Hayranların merakla beklediği bu filme yapacağı katkıyla, bu onun ilk büyük uzun metrajlı filmi olacak. Projede Brad Pitt, Lewis Hamilton ve Joe Kosinski gibi büyük isimlerin yanı sıra, Bad Boys, Pirates of the Caribbean ve National Treasure projelerinin arkasındaki adam olan deneyimli yapımcı Jerry Bruckheimer da yer alıyor . Bruckheimer ayrıca yaklaşmakta olan filmi Top Gun: Maverick için Kosinski ile işbirliği yapıyor . Filmin senaryosu ise Ehren Kruger tarafından kaleme alındı.

Filmin konusu hakkında şu an için pek bir şey bilinmiyor. Ancak, bu yaklaşan projenin hakları için büyük Hollywood stüdyolarının savaş başlattığı biliniyor ve bu kesinlikle çok heyecan verici. Kaynaklara göre, bu filmin hakları için Paramount, MGM, Sony ve Universal gibi stüdyolardan teklifler geliyor. Öte yandan Netflix, Apple ve Amazon gibi platformların da bu yarışa katılması oldukça şaşırtıcı.

Önceki İçerik Önümüzdeki Filmlerde James Bond’u Kim Oynayacak?
Sonraki İçerik Harry Potter 20. Yıl Özel Bölümünün Fragmanı Yayınlandı