Bohemian Rhapsody’nin Yapımcısı Michael Jackson Biyografisi İçin Kolları Sıvadı

Pop müziğinin efsane ismi, King of Pop (Popun Kralı) lakaplı Michael Jackson’ın hayranları için büyük haber duyuruldu. Film yapım şirketi Lionsgate Entertainment, geçtiğimiz günlerde Michael Jackson biyografisi “Michael”ın dağıtım haklarını satın aldı. Duyuru, Lionsgate Motion Picture Group başkanı Joe Drake tarafından yapıldı.

“Michael”ın yapımcılığını 2018 yapımı Akademi Ödüllü Freddie Mercury biyografisi Bohemian Rhapsody’nin de yapımcısı olan Graham King üstlenecek. “Michael” filmi, kırk yılı aşkın pop müziği kariyerinde bir efsane haline gelen Michael Jackson’ın karmaşık hayat hikayesine derinlemesine göz atacak.

Jackson, müzik kariyerine çocukken başladı ve aile bireyleri tarafından kurulan The Jackson Five grubunun baş vokalisti olarak onlara liderlik etti. Jackson ailesinin en küçük kardeşi olan Jackson, kısa sürede ağabeylerini gölgede bıraktı ve daha sonra, özellikle 1980’lerde çıkardığı solo parçalarla bir anda dünyanın gündemine oturmayı başardı.

1980’li yıllar boyunca Jackson, meşhur zombi dansıyla bağımlılık yaratan ‘Thriller’ ve yine dönemin dans anlayışını baştan aşağı değiştiren ‘Beat It’ gibi hit şarkılara imza attı. Yıldızı 1990’larda daha çok parlasa da, evcil bir hayvan olarak satın aldığı Bubbles adlı bir şempanzesiyle birlikte yaşadığı Neverland Ranch isimli devasa şatosuyla aykırı bir karakter olarak tepki topladı. Sonrasında ise, kendisine itham edilen birkaç çocuk istismarı suçlaması ve bunlardan tam olarak aklanamaması nedeniyle itibarı büyük bir leke aldı.

Michael filmi, Pop’un Kralı olan bu karmaşık bir adamın hayatına derinlemesine bir bakış açısı sunmaya çalışacak. Filmde, Jackson’ın imza niteliğindeki performanslarına hayat verilecek ve müzisyenin benzersiz bir şekilde çarpıcı sanatsal yaşamı ve karmaşık kişisel hayatını izleyenlere yansıtmaya çalışacak.

Yapımcı Graham King, projeye katılımı ve Jackson’ın hikayesini filme uyarlama süreci hakkında şunları söyledi: “Jackson ailesiyle ilk kez 1981’de tanıştım ve onların mirasını beyaz perdeye taşımaktan onur duyuyorum. Yıllar önce Sitting at Dodger Stadyumunda izleme şansını elde ettiğim bu muhteşem adamı anlatan bu filmin bir parçası olma ayrıcalığına sahip olacağımı asla hayal edemezdim.”

Lionsgate Entertainment’ten Joe Drake, filmin haklarının satın alınması hakkında şunları söyledi: “Lionsgate’in bu destansı filmin bir parçası olacağı için çok heyecanlıyım ve Bohemian Rhapsody’den Mohamed Ali’ye ikonik hayat hikayeleri anlatmakta başarısını kanıtlamış Graham ile çalışmaktan heyecan duyuyorum.”

Filmin yapım süreci, Graham King’in yanı sıra Michael Jackson malikanesinin ortak vasileri John Branca ve John McClain tarafından yürütülüyor. Senaryosu ise, üç Oscar adaylığı bulunan John Logan tarafından kaleme alındı. King ve Logan daha önce Scorsese filmi The Aviator’da birlikte çalışmışlardı. John Logan ayrıca daha önce Ridley Scott’ın Gladyatör filminin senaryosunu yazmıştı.

Önceki İçerik Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden İlk Fotoğraflar Yayınlandı
Sonraki İçerik Bergman Adası