Ben Affleck ve Matt Damon Bir Biyografik Film İçin Yeniden Bir Araya Geliyor

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Oscar ödüllü oyuncular Ben Affleck ve Matt Damon, Nike’ın uzun süre yöneticiliğini yapan Sony Vaccarro’nun hayatı hakkında yepyeni bir biyografik drama projesi için yeniden birlikte çalışacaklar. Affleck, Damon ile birlikte yazacağı bir senaryoyu filme uyarlamak üzere henüz ismi belli olmayan spor pazarlama dramasını yönetmek üzere kollarını sıvadı.

Affleck ve Damon ilk olarak, yıllar önce, 1997 yapımı Good Will Hunting filminde birlikte çalıştılar ve bu film onlara ilk En İyi Orijinal Senaryo Akademi Ödülünü kazandırdı. Geçen yıl ise, birlikte yazıp birlikte rol aldıkları Ridley Scott’ın The Last Duel filminde bir kez daha bir araya gelmişlerdi.

İsimsiz proje, aynı zamanda Nike’ın kurucu ortağı Phil Knight ve Vaccarro rollerini canlandıracak olan Affleck ve Damon tarafından yönetilecek. Hikaye, popüler ayakkabı şirketinin, o zamanlar yeni popüler olan NBA yıldızı Michael Jordan ile markayı bugünkü küresel statüsüne getirmesine yardımcı olan ve oyunun kurallarını değiştiren spor ayakkabı anlaşması etrafında dönecek.

Film, Vaccarro’nun Jordan’la anlaşmak için basketbol ikonunun ebeveynleri, eski koçları, danışmanları ve arkadaşlarıyla tanışmasını da içeren amansız mücadelesini anlatacak. “Jordan, Vaccarro kendisine ve çevresindekilere erişim sağlayarak ona ulaşmaya çalışsa bile, filmin çok üstünde yer alan ve hiç görülmemiş efsanevi bir figür olacak.”

Nike’ın efsanevi yöneticisinin hikayesi ilk olarak 2015 ESPN 30 for 30 belgeselinde Sole Man adlı filmde yer almıştı ve bu belgesel film için bir kaynak olarak kullanılacak. Söz konusu belgesel, Vaccaro’nun yaşam hikayesini yakından takip eden Jon Weinbach tarafından yönetilmişti.

Projenin yapımcılığını Mandalay Pictures’dan Peter Guber ve Jason Michael Berman ile birlikte Affleck ve Damon üstlenecek. Guber ve Weinbach daha önce ünlü Michael Jordan belgesel dizisi The Last Dance’de yapımcı olarak birlikte çalışmışlardı. Film, Amazon Studios ve Skydance Sports tarafından desteklenen ortak bir yapım olacak.

Önceki İçerik Aaron Paul, Bryan Cranston’dan Yeni Bebeğinin Vaftiz Babası Olmasını İstedi
Sonraki İçerik Stranger Things 4. Sezon, Bölüm Başına 30 Milyon Dolarla En Pahalı Sezon Olacak