Avatar’ın Devam Filminin Adı “Avatar: The Way of Water” Olarak Açıklandı

James Cameron’ın 2009’da vizyona giren fenomen filmi Avatar’ın devamının geleceğinin açıklanmasının üstünden neredeyse bir ömür geçmiş gibi. Şimdi ise, aradan geçen on yıldan fazla sürenin ardından nihayet devam filminin adı belli oldu. Uzun zamandır Avatar 2 olarak anılan ve hayranlarına Pandora gezegenine yeniden dönüş imkanı sağlayacak olan filmin resmi adı Avatar: The Way of Water olarak açıklandı.

Duyuru, Walt Disney Studiolarının CinemaCon Etkinliğinde düzenlediği bir panelinde yapıldı. Duyuruda ayrıca, çok yakın bir zamanda bir teaser videosu da geleceğinin de müjdesi verildi.

Avatar 2’nin çekimleri 2017’de başlarken, filmle ilgili ayrıntılar son derece gizli tutuldu. Filmin yapımcısı Jon Landau’nun verdiği bir röportaj ile Jake ve Neytiri’nin aynı şekilde geri döneceği ve Aralık 2020’de Cameron tarafından yayınlanan set fotoğrafları sayesinde ise filmin ortamının okyanus gibi bir ortamda geçtiği uzun süredir biliniyordu. İlk filmdeki hikayenin baş kahramanları Jake ve Neytiri’nin yeniden Sam Worthington ve Zoe Saldana tarafından canlandırılacağı da bilinenler arasındaydı.

Orijinal Avatar, dünya çapında 2,8 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi olarak listenin tepesinde oturuyor. Geçmişte Marvel’in Avengers: Endgame’i tarafından bir süre tahtından edilse de, pandemi sonrası Avatar’ın Çin’de piyasaya sürülmesiyle (Avatar 2009’da Ç,n’de yayınlanmamıştı) birinciliği tekrar eline aldı.

Avatar 2 ilk olarak orijinal Avatar’ın 2009’daki büyük başarısından kısa bir süre sonra duyurulmuş, 2016’da ise serinin üç ek devam filmi geleceği açıklanmıştı. Sonrasında Avatar 2’nin gösterim tarihi, 2015’ten 2016’ya ertelenmişti. Takip eden yıllarda, film, COVID-19 pandemisinin getirdiği gecikmeler de dahil olmak üzere daha fazla gecikme yaşadı ve nihai vizyon tarihi 16 Aralık 2022 olarak belirlendi.

Avatar: The Way of Water’ın kadrosunda, Worthington ve Saldana’nın yanı sıra Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, CCH Pounder ve Matt Gerald gibi isimler yer alıyor. Seriye yeni katılanlar isimler ise, Kate Winslet, Edie Falco, Brendan Cowell ve Michelle Yeoh oldu.

Önceki İçerik Andrew Garfield, Bir Süreliğine Oyunculuğa Ara Vereceğini Açıkladı
Sonraki İçerik Ralph Fiennes ve Juliette Binoche, Uberto Pasolini’nin ‘Dönüş’üne Katılıyor