Avatar 2 Yapımcısı Jon Landau Filmin Konusu Hakkında İpucu Verdi

Buna inanması biraz zor olsa da, James Cameron’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Avatar’ın devam filmine her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Yayın haberleri ve bazı set görüntülerinin yanı sıra, film hakkında duyurulan güncellemeler epey bir yetersiz kalmıştı. Yine de yapımcı Jon Landau kısa süre önce Total Film Magazine’e verdiği bir röportajda filmde yer alan bol miktardaki su altı sahneleri ve çekim mekanları başta olmak üzere Avatar 2 filmi hakkındaki bazı gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.

Landau, filmin temel hikayesinin yeni evli çift Jake (Sam Worthington) ve Neytiri (Zoe Saldana) üzerine odaklanacağını söyledi. Genç aile BKA madencilik operasyonları bir kez daha anavatanlarını tehdit ettiğinde Pandora’dan kaçma kararı alır. Sully’ler ve Navi, okyanusta güvenli bir sığınak ararlar, ancak olaylar beklediklerinin tam tersi şekilde ilerler. Kısacası film, Jake’in Pandora’daki yeni deneyimlerini, bu yeni su dünyasında tanıştıkları bir klan olan Metkayina ile Na’vi’nin deneyimlerini anlatan tam anlamıyla sudan çıkmış balığa dönen bir hikayeyi konu alacak.

Landau röportajda şu ifadelere yer veriyor.

“Bence Avatar 2’nin hikayesi ve hikayenin gücü, James’in (Cameron) her filminde olduğu gibi bunda da kullandığı en önemli temadır. Senaryolarının bütününe baktığınızda evrensel temaları işlemeyi sever ve bu çevrede düşünürseniz, gerçekten aileden daha evrensel bir tema yok. Devam filmlerimizin her birinin merkezinde Sully ailesi var. Film büyük oranda ebeveynlerin ailelerini korumak için verdikleri büyük savaşı konu ediyor.

Avatar’ın devam filminin, geçen Aralık ayında Cameron tarafından paylaşılan bir fotoğrafta The Matador adlı bir teknenin görülmesiyle okyanus ortamında geçeceği bir süredir tahmin ediliyordu. İkinci ve üçüncü Avatar filmleri herhangi bir ara verilmeden art arda çekildi ve sonrasında dördüncü ve beşinci filmlerin senaryoları yazıldı. Ancak dördüncü filmin 2028’de vizyona girmesi planlandığı gerçeği göz önüne alındığında, bu filmler hakkında konuşmak için şimdilik çok erken.

Avatar 2 filmi, Worthington ve Saldana’nın yanı sıra Sigourney Weaver , Stephen Lang , Giovanni Ribisi , Joel David Moore , CCH Pounder ve Matt Gerald gibi ilk filmde rol alan oyuncuları tekrar izleyicilerle buluşturacak. Kadroya yeni gelenler arasında ise Kate Winslet, Edie Falco, Brendan Cowell ve Michelle Yeoh gibi isimler yer alacak. Filmin çekimleri 2017’de başladı ve COVID-19 pandemisi nedeniyle çekim süreci ve prodüksiyon programı bir miktar sekteye uğradı.

Avatar 2, 16 Aralık 2022’de vizyona girecek.

Önceki İçerik Batı Yakası’nın Hikayesi
Sonraki İçerik Fantastik Canavarlar 3’ün Yeni Teaser’ı Grindelwald’ı Kimin Oynadığını Gösterdi