Avatar 2 Fragmanı Yayınlandı, Film Ne Zaman Çıkacak?

James Cameron’ın 2009 yapımı gişe rekorları kıran Avatar filminin devamı olan Avatar 2 fragmanı filmin resmi Youtube hesabında yayınlandı. Resmi ismi Avatar: The Way of Water olarak duyurulan Avatar 2 filminin yayınlanan fragmanından da anlaşılacağı üzere bizi ikinci filmde ilk filmde olduğu gibi muhteşem bir görsel şölen bekliyor. Ne zaman çıkacağı uzun süredir merakla beklenen Avatar 2 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Fragmanın Türkçe dublaj seçeneği henüz bulunmadığından, fragmanı Türkçe dublajlı izlemek isteyenlerin biraz daha beklemesi gerekecek.

Serinin ilk filmi Avatar, dünyanın kaynaklarını tükettikten sonra Na’vi ırkının yaşadığı Pandora gezegenini kolonize etmek üzere avatarları kullanan bir grup insanı konu alıyordu. 2009 yılında yayınlandıktan sonra tüm gişe rekorlarını altüst eden Avatar filmi dünya çapında 2.85 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmişti. Çığır açan 3D teknolojisi ve başarılı hikayesiyle Avatar, halen Avengers: Endgame filminin hemen önünde tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi unvanını taşıyor.

Avatar 2 Filminin Konusu Ne?

Avatar 2 filminin konusu hakkında resmi bir açıklama olmasa da yapımcı Jon Landau, bir röportajında filmin konusu hakkında kısa bir bilgi vermişti.

“Bu film, Sully ailesinin hikayesi ve Jake ve Neytiri’nin aileyi bir arada tutmak için yaptıklarını anlatıyor. Evet, söylediğim gibi Jake ve Neytiri’nin bu filmde bir ailesi var, ancak evlerini terk etmek zorunda kalıyorlar, dışarı çıkıp Pandora’nın farklı bölgelerini keşfediyorlar ve suda oldukça fazla zaman geçiriyorlar.”

Avatar 2 Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Planlanan dört devam filminden ilki olan The Way of Water, COVID-19 salgını nedeniyle prodüksiyon sürecinde pek çok gecikmeyle karşı karşıya kaldı. Ancak bundan uzun zaman önce 2019 yılında, yönetmen James Cameron, filmin tamamlanmasının neden uzun sürdüğünü açıklamıştı. Cameron süreçle ilgili şöyle konuşmuştu:

“İnsanlar sürecin kapsamını ve karmaşıklığını gerçekten anlamıyorlar. Bu, iki buçuk büyük animasyon filmi yapmak gibi. Tipik bir büyük animasyon filmi yaklaşık dört yıl sürer, bu nedenle, bunun matematiğini yaparsanız, tam olarak Aralık 2021 tarihi filmi yayınlamak için uygun bir tarih olabilir.”

Yönetmenin bu demecinden sonra beklenmeyen Covid-19 salgını baş gösterdi ve süreç yaklaşık 1 yıl kadar uzadı. Ancak yayınlanan fragmandan da anlaşılacağı üzere hayranların beklediğine değecek bir devam filmi gelecek gibi görünüyor. Bu saatten sonra başka herhangi bir erteleme olmazsa Avatar 2 filminin 16 Aralık 2022’de vizyona girmesi bekleniyor.

Önceki İçerik Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi ve Gerçekçi 6 Zombi Filmi
Sonraki İçerik Soysuzlar Çetesi Filminin Konusu, Oyuncuları ve Ödülleri