Avatar 2 Fragmanı, 24 Saatte 148 Milyon Kişi Tarafından İzlendi

James Cameron’ın Avatar film serisinin hayranları, bu Aralık ayında vizyona girecek olan ve Avatar: The Way of Water olarak duyurulan serinin ikinci filminin ne zaman çıkacağını büyük bir merakla bekliyordu. Avatar 2 filminin ilk fragmanı geçtiğimiz hafta sonu yayınlandı ve ilk 24 saatte 148 milyonun üzerinde izlendi.

Bu izlenme rakamı oldukça büyük olsa da, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Thor: Love and Thunder fragmanının 209 milyonluk izlenme rakamının biraz gerisinde kalıyor. Son dönemin en büyük filmi Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un fragmanı ise ise tam 355 milyon kişi tarafından izlenmişti. Şimdi asıl soru, çığır açan ilk Avatar filminin yayınlanmasından bu yana bu kadar uzun bir süre geçtikten sonra bunun devam filmine olan ilgiyi nasıl etkileyeceği.

Fragmanı henüz Türkçe dublajlı olarak izleme şansımız olmasa da Türkçe altyazı seçeneğiyle Avatar 2 fragmanını izlemek için aşağıdaki içeriğe göz atabilirsiniz.

İlgili içerik

Avatar 2 Fragmanı Yayınlandı, Film Ne Zaman Çıkacak?

Avatar 2, James Cameron’ın İddialı Avatar Projesinin Sadece İlk Adımı

Avatar, 2009’da sinemalarda vizyona girerek ve şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan film olduğundan beri, James Cameron toplam dört devam filmi üzerinde çalışıyor. İlk zamanlar devam filmleri projesi medyada bol miktarda yer alıyor ve herkes bunu konuşuyordu. Ama tabi ki aradan geçen zaman basının ve insanların devam filmlerine olan ilgisini azalttı. Başlangıçta, Avatar 2’nin 2014 yılına kadar sinemalarda olması gerekiyordu, ardından filmin vizyon tarihi 2018’e ertelendi, sonrasında Covid-19 nedeniyle yaşanan ertelenmelerle filmin vizyon tarihi 2022 yılının Aralık ayına kadar çekildi.

2009’daki ilk filmden sonra aradan geçen 10 yıldan fazla sürede, filmin yıldızı Zoe Saldana Marvel filmi Galaksinin Koruyucuları filmi başta olmak üzere iddialı projelerde yer aldı, aynı durum Sam Worthington gibi diğer önde gelen oyuncular için de geçerli. 2018 yılında ikinci Avatar filmi neredeyse tamamlandıktan sonra, Cameron dört beklenen devam filminin de isimlerini açıkladı: Bu isimler, Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider ve Avatar: The Quest for Eywa

Avatar 2 nihayet bu yılın sonunda başka herhangi bir gecikme olmaksızın vizyona girecek gibi görünüyor, ancak ilk devam filmini yıllardır büyük bir merakla bekleyen hayranlar, sonraki devam filmlerinin sinemalara gelmesinin bir on yıl daha sürmemesini umacaklar.

Önceki İçerik Soysuzlar Çetesi Oyuncuları Kariyerlerinde Bugün Neredeler?
Sonraki İçerik Mefruh: Vahşeti Cin