Aquaman Kayıp Krallık Filminin Çekimleri Tamamlandı

Fantastik seri Aquaman’ın devam filmi Kayıp Krallık filminin başrol oyuncusu Jason Momoa, Instagram hesabında, neredeyse altı ay süren yoğun bir çekim sürecinin ardından filmin çekimlerinin resmen tamamlandığını duyuran bir video paylaştı.

Jason Momoa videoda “Tamam, Hawaii’de son gün, Aquaman’i tamamlıyoruz ” diyor. “Yaklaşık altı ay, altı ay bu adamla oynamak. Bu bir sonuç. Evet!”

Videoyu izlemek için tıklayınız.

David Leslie Johnson-McGoldrick’in senaryosunu kaleme aldığı devam filmi Aquaman and the Lost Kingdom’ı James Wan yönetiyor. Oyuncu Jason Momoa, başrol görevinin yanı sıra senaryoya da katkıda bulundu. Kadroda ayrıca Mera rolünde Amber Heard, Orm Marius rolünde Patrick Wilson, David Kane diğer adıyla Black Manta rolünde Yahya Abdul-Mateen II, Thomas Curry rolünde Temuera Morrison, Dr. Stephen Shin rolünde Randall Park ve Atlan rolünde Vincent Regan yer alıyor. Aynı zamanda Kral Nereus olarak geri dönen Dolph Lundgren, getiğimiz günlerde bu devam filminin ilk filmden bile daha iyi olduğunu söylemişti.

Lundgren geçtiğimiz günlerde The Hollywood Reporter’a verdiği demeçte, “Bu film tam bir takım oyununun ürünü. James Wan ve Jason Momoa’dan Amber Heard ve yapımcılara kadar herkes görevini en iyi şekilde yaptı. Bence olağanüstü bir şey. Bence senaryo da ilk filme göre daha güçlü ve daha heyecan verici. Kullanılan teknoloji de dört yılda epey bir ilerledi, bu yüzden ben de bu filmin bir parçası olmaktan gerçekten memnun oldum. James Wan, yarattığı bu muazzam dünyayla herkesin aklını başından alacak. Film boyunca her küçük ayrıntıya, hatta her silahın her küçük parçasına dahil oldu ve bence harika bir iş ortaya çıktı.”

Yönetmen James Wan de Total Film’e verdiği bir röportajda devam filmi için şunları söyledi: ” Aquaman 2, Planet of the Vampires filminden çok ilham alıyor. İlk film birçok insanı şaşırtmayı başardı, değil mi? Ve bu büyük ihtimalle insanlar, bu çok korkunç, garip dünyayı ele alan çizgi romana aşina olmadıkları için böyle oldu. Bu temayı devam ettirip daha karanlık, ağır bir film yapabilirdim. Ama bunun için doğru olacağını düşünmüyorum. Bu yüzden ikinci filmde, insanların hikayeyle yakınlaşmasının daha kolay olacağı bir film yapmak istedim.”

Aquaman and the Lost Kingdom’ın çekimleri Covid-19 pandemisi nedeniyle uzunca bir süre sekteye uğramıştı. Neyse ki, Momoa’nın Instagram’dan da açıkladığı gibi, sonunda filmin çekimlerini tamamladılar. Bundan sonraki aşama tabi ki filmin montajı ve müziklerinin tamamlanması. Filmin gişede nasıl bir başarı göstereceği ve eleştirmenlerden nasıl yorumlar alacağı şimdiden merak konusu.

Aquaman and the Lost Kingdom’ın 16 Aralık 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.

Önceki İçerik Vampirle Görüşme Kitabının Yazarı Anne Rice 80 Yaşında Hayatını Kaybetti
Sonraki İçerik Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları Fragmanı Yayınlandı