Andrew Garfield: Joker’i Oynamak İstemezdim

Dünyanın en popüler süper kahramanlarından birini oynamak hiç şüphesiz oldukça önemli bir şeydir, peki ya bir suç prensini oynamak? Eski Örümcek Adam oyuncusuna göre belki de şu an için bunun pek önemi yok. En azından, bir film yönetmeni Joker’i oynaması için Andrew Garfield’ın kapısını çalana kadar durum böyle olacak. Elbette Garfield, The Amazing Spider-Man’deki Peter Parker rolüyle tanınıyor ve ortalıkta önümüzdeki ay No Way Home ile rolüne geri döneceğine dair söylentiler dolaşıyor. Ancak ünlü aktör böylesine sevimsiz bir süper kötünün rolünü üstlenmek konusunda pek olumlu hislere sahip değil.

GQ dergisine konuşan Garfield’a, gelecekteki Robert Pattinson’ın Bruce Wayne’li The Batman’in devamı niteliğindeki filminde Joker’i oynama olasılığı konusunda sorular yöneltildi. Ünlü aktörün cevabı ise şu şekildeydi;

Joker rolünü oynamaya pek sıcak bakmıyorum. Bunun mümkün olduğunu düşünmeniz çok hoş. Ama Heath’in (Ledger) ve Jack Nicholson’ın yaptıklarından sonra benim bunu yapabileceğimi hiç sanmıyorum. Sonrasında geçtiğimiz yıl Joaquin Phoenix’in oyunculuğunu gördünüz, resmen çıtayı zirveye çıkardı.”

Palyaço Suç Prensi Joker gibi ikonik bir karakterin rolünü üstlenirken oyuncuların biraz dikkatli olmaları gerektiği kesinlikle doğru. Şimdiye kadar Joker’i oynayan pek çok oyuncu oldu ve yukarıda bahsedilen aktörlerin hepsi kendi rolleriyle çok büyük övgü topladı. Ancak, elbette ki bu durum her zaman böyle olacak diye bir kaide yok. Zira hayranlar performansınıza iyi gözle bakmazsa, bu rolü oynamak büyük bir kumar haline gelebilir. Bu yüzden Garfield oldukça riskli bir karakter olan Joker’den uzak durmak konusunda çok da haksız görünmüyor.

Önceki İçerik Ünlü Aktör Brad Pitt’in Canlandırdığı En İkonik 10 Rol
Sonraki İçerik Matrix 4’ten Yeni Fragman Geldi