Amber Heard’ın Aquaman 2’den Çıkarılması İçin 1.9 Milyon İmza Toplandı

Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki boşanma ve hakaret davası, Amber Heard’ın Aquaman ve Kayıp Krallık’tan çıkarılması yönündeki kampanyayı yeniden gündeme getirdi. Eski ünlü çiftten her birinin diğerini evliyken aile içi şiddet ve fiziksel tacizle suçlamasının ardından konunun yargı önünde çözüme kavuşması bekleniyor. Depp, Heard’a kendisini küçük düşürdüğü ve kariyerini bitirmeye çalıştığı iddiasıyla 50 milyon dolarlık bir dava açmıştı. Heard ise Depp’in onu kötüye kullandığını iddia ederek hakarete uğrayanın kendisi olduğunu savunarak 100 milyon dolarlık karşı dava açtı.

Ancak bu davalardan çok önce Depp ve Heard arasındaki sıkıntılar kamuoyunun bilgisine sunulmuştu. Son dönemde mahkemede de dinlenen ses kayıtları, daha önce herkesin dinlemesi için internet üzerinden kamuoyuna duyurulmuştu. Bu kayıtlar, Heard’ın Depp’e fiziksel şiddet uyguladığını ve bazı durumlarda ona vurduğunu iddia ettiğini ortaya koyuyor. Hayranlar, Depp’in Karayip Korsanları serisindeki rolünü Heard’ın iddiaları üzerine kaybetmesinin haksız olduğunu düşündükleri için, bir “Johnny Depp için Adalet” sosyal medya kampanyası başlatmışlardı.

Depp için işleri daha da kötüleştiren, yayınlanan bir makalede kendisini “karı döven” olarak nitelendirdiği için bir İngiliz magazin gazetesine karşı açtığı ayrı bir iftira davasını kaybetti. Kısa bir süre Warner Bros. Johhny Depp’in Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filmindeki rolünden, çekimler çoktan başlamış olmasına rağmen istifa etmesini istedi. Aynı stüdyo, gündemdeki kanıtların Depp’i desteklediğini iddia ederek, Aquaman 2’nin başrol oyuncusu Amber Heard’ın benzer şekilde kovulmasını talep eden Change.org dilekçesine dolaylı olarak destek vermiş oldu.

Geçen hafta görülen son duruşma, olaya dünya çapında daha fazla dikkat çekti ve şimdilerde kampanyaya olan destek büyük bir hızla artıyor. Dün itibariyle kampanyada, 1.931.000’den fazla imza toplandı ve bu sayı her dakika eklenen birkaç yeni isim ile artmaya devam ediyor. Dilekçe açıklaması şöyle:

“Amber Heard, Johnny Depp tarafından aile içi tacizci olarak ifşa edildi… Amber Heard ise, bilinen ve kanıtlanmış bir aile içi tacizci olduğundan, Warner Bros. ve DC Entertainment, Heard’ı Aquaman 2 film projesinden çıkarmalıdır. Acıyı görmezden gelmemelidirler. Depp, Heard’in kurbanları arasında sayılmalı ve bir aile içi istismarcıyı cezalandırmalıdırlar. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi aile içi istismarın kurbanı olabilir. Bu kabul edilmeli ve bilinen bir istismarcının sinema endüstrisinde kutlanmasını önlemek için harekete geçilmelidir.”

Amber Heard’ın Çıkarılması Aquaman 2 Bilet Satışlarını Etkileyebilir, Ama Ne Kadar?

Ana yıldızlarından birinin filmden çıkarılması için yaklaşık iki milyon kişinin dilekçe imzaladığı devam filmi Aquaman ve Kayıp Krallık, birçok sinemaseverin gözünde eski değerini kaybedebilir. İlk filmin muazzam başarısının ardından bu durumun devam filminin performansına ne kadar etkisi olacağını göreceğiz. Duruşmanın Warner Bros. tarafından filmin vizyon tarihinin 2023’e ertelemesi konusunda büyük etkisi olmuş olabilir.

Yeni Warner Bros. filmi Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları benzer şekilde hayranları Johnny Depp filmden çıkarıldığı için filmi boykot etti ve bu durum gişe rakamlarına yansıdı. Film stüdyonun beklentilerinin çok altında kalsa da, bunun ne kadarının Depp’e atfedilebileceğini söylemek zor. Diğer taraftan hayranlar, JK Rowling’in transeksüel topluluğu hakkında yaptığı tartışmalı yorumlar nedeniyle zaten boykot çağrısında bulunmuştu. Ayrıca filme gelen diğer olumsuz eleştiriler de sinemalardaki ikinci hafta sonunda bilet satışlarında yaşanan keskin düşüşe katkıda bulunmuş olabilir.

Her halükarda, en azından filmi protesto edecek olan neredeyse iki milyon Depp hayranı olduğu görülüyor. Aquaman ve Kayıp Krallık’ın 17 Mart 2023’te vizyona girmesi planlanıyor.

Önceki İçerik Cehennem Melekleri 4’ün İlk Posteri, Yıldızlar Geçidi Kadrosunu Gösteriyor
Sonraki İçerik Sony, CinemaCon Etkinliğinde Hayalet Avcıları 5’in Geleceğini Onayladı