Alec Baldwin Rust Faciasından Sonra İlk Röportajını Verdi

Alec Baldwin, Rust filminin setinde yaşanan ve filmin görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne yol açan trajik olayların ardından ilk büyük röportajını dün gece verdi. Oyuncu, olaydan bu yana kamuoyuna çok az açıklama yaptı , ancak medyada yaşananlarla ilgili yanlış anlamaları düzeltmek için bir röportaj vermek istediğini söyledi.

Alec Baldwin, Rust setinde meydana gelen üzücü olayları konuşmak üzere ABC’den George Stephanoupolous ile bir araya geldi. Baldwin çekimler esnasında kendisine verilen ve boş olduğu söylenen silahın ateş alması sonucu görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ve yönetmen Joel Souza’nın yaralanmasına sebep olmuş, tüm müdahalelere rağmen Hutchins kurtarılamamıştı. Kendisine neden böyle kamuya açık bir röportaj yapmayı kabul ettiği sorulduğunda, Baldwin, medyada çok fazla şey söylendiği için konuşma ihtiyacı duyduğunu ve resmi soruşturmanın tamamlanmasının biraz zaman alacağını açıkladı. Baldwin şöyle devam etti…

Sanırım bir ceza soruşturması var. Bu biraz zaman alabilir. Her türden hukuk davası var ve bir takım yanlış anlamalar olduğunu hissettim, bunların çoğu beni gerçekten ilgilendirmeyen kaynaklardan geliyor. Ama benim endişelendiğim şey, ‘bu olay’ hakkında bu yetkili ifadelerin nerede olduğu. Şerif Departmanı henüz savcıya bir rapor bile vermedi. Seninle konuşmak istememin nedeni, gerçekten o süreç için sabırsızlanıyormuşum gibi hissetmemdi. Demek istediğim, onlardan bu yargılamayı hızlandırmalarını istemiyorum, bu çok saçma.

Alec Baldwin’in açıkladığı ve daha önce bildirilenden kesinlikle biraz farklı olan en önemli nokta, Baldwin’in silahın tetiğine hiç basmamış olmasıdır. Baldwin, çekmek üzere oldukları bir sahne için silahı nasıl hareket ettirip tutması gerektiği konusunda Halyna Hutchins ile çalışıyordu. En gerçekçi çekimi yapmak için ne yapması gerektiği konusunda ona talimat veriyordu. Hutchins’e kamerada ne göreceğini göstermek silahın sürgüsünü çekti ve geri bıraktığında silah patladı.

Emniyet ekipleri hala, silahta sahte mermilerin bulunması gerekirken nasıl olup da şarjörde gerçek bir merminin yer aldığını bulmaya çalışıyorlar. Baldwin, şimdi konuşması gerektiğini düşünse de, devam eden bir soruşturma olduğu için fazla konuşmayı doğru bulmuyor ve sadece bu kaza olduğu için üzgün olduğunu belirtiyor.

Alec Baldwin’in dediği gibi, muhtemelen o sette neler olup bittiğine dair soruşturmanın tamamlanmasından sonra kazaya neden olan koşullar için kimlere nasıl bir cezai suçlama yapılacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Önceki İçerik Benedict Cumberbatch No Way Home’un Senaryosunu Okumamış
Sonraki İçerik La Casa de Papel’in Spin-Off’u ‘Berlin’ 2023’te Netflix’te Olacak