Ünlü Komedyen Jim Carrey 60’ıncı Doğum Gününü Kutluyor

Dünyanın en çok sevilen aktörlerinden olan ünlü komedyen Jim Carrey, 60. yaş gününü Twitter üzeinden yaptığı bir paylaşımla kutladı. Ünlü yıldızın bu paylaşımı kısa bir sürede 500 bine yakın beğeni aldı. Hayvan Dedektifi ve Maske gibi filmlerde ün kazanan Kanadalı yıldız, kariyerinin son otuz yılında rol aldığı birçok filmle zirveye oynarken ve bazı filmlerinde aynı başarıyı yakalayamadı. Ancak 60. yaşını kutlayan sempatik oyuncu hala kariyerinin zirvesinde ve daha yapacağı güzel işler olduğunu düşünüyor.

Kariyerine Renkli Dünyalar isimli bir sit-com projesiyle başlangıç yapan oyuncu 1994’te onu dünya çapında üne kavuşturacak olan Hayvan Dedektifi filminde rol aldı. Benzersiz komedi tarzı ve bin bir şekle giren suratıyla milyonların sempatisini kazanan Carrey, sonraki projesi Maske ile pek çoğumuzun çocukluğunun en unutulmaz filmlerinden birine imza attı. Sonrasında çektiği Salak ve Avanak filmiyle bir kez daha bütün dikkatleri üstüne çeken oyuncu, 1990’ların en büyük ve gelecek vadeden komedi yeteneklerinden biri olarak Hollywood’daki yerini sağlamlaştırdı. Carrey daha sonra komedi türüne çok uzak bir film olan Batman: Daima filminde The Riddler rolünü üstlendiğinde, farklı hikayelerde alışılmışın dışında rollerde de başarı yakalayabileceğini herkese kanıtladı. Filmin gişede elde ettiği 336 milyon dolarlık olağanüstü başarı sayesinde Carrey, Amerikan sinema çevrelerindeki yerini iyice sağlamlaştırdı.

1996 yapımı Baş Belası filmiyle eleştiri oklarına hedef olsa da, sonraki yıllarda çektiği Yalancı Yalancı, Ben, Kendim ve Sevgilim ve Aman Tanrım gibi filmlerdeki rolüyle büyük başarı yakaladı. Truman Show, Aydaki Adam ve Sil Baştan filmleri ise oyuncunun gerçek anlama kariyer zirvesi yaptığı filmler olarak adlandırılabilir. Zira bu filmler ciddi eleştirmenlerden büyük beğeniler alırken sinema tarihinin mihenk taşları arasına girmeyi başardılar ve oyuncuya bir dizi ödül adaylığı kazandırdılar.

Jim Carrey, Filmleri Beğenilmediğinde Bile Popülerliğini Sürdürdü

Carrey, elde ettiği büyük başarıların ardından ara sıra kariyerinde zorlu dönemler de geçirdi. Ancak, filmleri eleştirmenler tarafından yerin dibine sokulurken ve gişe rakamları beklenenin altında geldiğinde bile hayranları onun arkasında durdu. Çünkü o kemiksiz suratı ve sevecen tavırlarıyla her fırsatta komedi denince hayranlarının aklına gelen ilk isimlerden birisi oluyordu.

1990’ların en büyük yıldızlarından biri olan ve kırk yıl boyunca düzenli olarak çalışmaya devam etmeyi başaran Jim Carrey, 60 yaşına geldiği bu günlerde hala Hollywood’un en sevilen aktörlerinden birisi. Tabi ki 1990’lı yıllara göre daha yaşlı ama tam da ondan bekleneceği gibi kendisi içindeki çocuğun ölmesine asla izin verecek gibi görünmüyor. Hayranlarının ona olan bağlılığı ve sevgisinin ne kadar yoğun olduğu da sosyal medyada yaptığı kişisel paylaşımlarının kısa sürede aldığı etkileşim sayısından anlaşılabilir.

Mutlu yıllar Jim Carrey.

Önceki İçerik Guillermo Del Toro’nun Son Filmi Kabus Sokağı Gişede Neden Başarısız Oldu?
Sonraki İçerik Popüler Netflix Yapımı Murder Mystery’nin Devam Filminin Çekimleri Başladı