Tom Hanks Oynadığı En İyi Üç Filmi Açıkladı

Kısa zaman önce vermiş olduğu bir röportajda Tom Hanks, geniş sinema kariyerinde üzerinde çalışmaktan en çok keyif aldığı ilk üç filmi açıkladı.

Tom Hanks, sinameseverler tarafından tüm zamanların en büyük aktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Tecrübeli oyuncu Er Ryan’ı Kurtarmak, Forrest Gump, Philadelphia gibi bazı ikonik ve çığır açan filmlerin bir parçası oldu. Ama acaba Tom Hanks bu filmlerden en çok hangisini seviyor? Hanks kısa süre önce The Bill Simmons Podcast’inde bir röportaja katıldı ve kendisine aynı soru soruldu. Bununla birlikte, oyuncunun favori bir filmi neyin oluşturduğu konusunda çok farklı bir görüşü var. En iyi üç Tom Hanks filmini sıralaması istendildiğinde, Hollywood yıldızı, “Filmlerin çıkış şekline göre yapmazdım. Onları yaparken yaşadığım kişisel deneyime göre yapardım, ki bu çok farklı.” cevabını veriyor.

Bu kriteri seçtiği için Hanks’i suçladığımızı söyleyemeyiz. Geniş filmografisi göz önüne alındığında, en iyi üç filmi seçmek inanılmaz derecede zor olurdu. İşte Hanks’in üzerinde çalışırken en çok keyif aldığı filmler.

A League of Their Own filminden bir sahne.

A League of Their Own

Birinci sırada 1992 yapımı spor draması A League of Their Own (Kızlara Sahada) filmi yer alıyor. Amerikan Kızlar Profesyonel Beyzbol Ligi’nin kurgusal bir anlatımını anlatan filmde Tom Hanks’in yanı sıra Geena Davis, Madonna, Rosie O’Donnell ve Lori Petty gibi isimler rol almıştı. A League of Their Own eleştirmenler tarafından pek beğenilmemiş, hatta küçümsenmiş bir yapım olarak akıllarda yer etmiş bir film. Hanks film hakkında şunları söylüyor:

Muhtemelen 1 Numaranın A League of Their Own olacağını söyleyebilirim. Çünkü bütün yaz yaptığım tek şey beyzbol oynamaktı. Bol bol sinek öldürdüm. Hindi sosisi yedim. Robin Knight ve bir ton başka oyuncuyla sahaya çıktım. Bütün yaz boyunca Evansville, Indiana’da ve Wrigley Field’da beyzbol oynadım… Harika bir yazdı ve bütün ailem hala bunun hakkında konuşuyor.”

Tom Hanks, 2000 yılında ‘Cast Away’ filminden bir sahnede. (Photo by 20th Century-Fox/Getty Images)

Cast Away

İkinci sırada yer alan film 2000 yapımı hayatta kalma draması Cast Away. Robert Zemeckis’in yönettiği Cast Away, ıssız bir adada mahsur kalan bir FedEx yöneticisinin başına gelenleri anlatıyor. Karakterinin filmdeki yolculuğunu izlemek o kadar eğlenceli olmasa da, Hanks bunu yaparken çok eğlenmiş gibi görünüyor.

“O filmi çekerken cesur maceralar yaşadık. Okyanusun ortasında çekim yapmaya çalışıyorduk. Ve iki farklı durumda Fiji’ye gittik ve yine tüm ailem yanımdaydı. Orada geçirdiğimiz her gün ayrı bir macera yaşıyorduk.”

Cloud Atlas filminden bir sahne, Tom HANKS ve Halle BERRY.

Cloud Atlas

Üçüncü seçim, şaşırtıcı bir bilimkurgu filmi olan 2012 yapımı Cloud Atlas (Bulut Atlası)ydı. Wachowski Kardeşler ve Tom Tykwer tarafından yönetilen Cloud Atlas’ta Tom Hanks altı farklı hikayede altı farklı rol oynadı. Egzotik mekanlarda çekimleri gerçekleştirilen filmin atmosferi ve tutkusu, deneyimli oyuncuya büyülü bir deneyim yaşatmış. Hanks diyor ki;

“Berlin’de, Mayorka’da, Dresden’de ve Almanya’nın her yerinde hayal gücümüzün doruklarında çekim yaptık. Almanya’nın her yeri kesinlikle tarih kokuyordu ve orada ilk defa kapsamlı bir şekilde çekim yaptım. Filmin kendisi, senaryosu, çekim ekibiyle birlikte en iyi işi ortaya çıkarmaya çalışan bu büyük, muazzam fantastik insanlardan oluşan topluluğun bir parçası olmak inanılmazdı.”

Tom Hanks, daha önce vermiş olduğu bir röportajında ​​belirttiği gibi, film stüdyoları yerine ailesiyle birlikte dışarıda çekim yapmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Özellikle muhteşem doğal güzellikleriyle Fiji, Hanks üzerinde büyük bir etki bırakmış.

Önceki İçerik Johhny Depp’siz Bir Jack Sparrow Düşünülebilir Mi?
Sonraki İçerik Maradona: Uğurlu Hayal