Squid Game Yaratıcısı, En Çok Hangi Sahneyi Yazarken Zorlandı?

Squid Game’in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, fırtınalar koparan dizide yazarken en çok zorlandığı sahnenin, karakterlerin cam bir köprüden geçmeye çalıştıkları oyunu oynadıkları sahne olduğunu söylüyor. Hwang, kısa sürede Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri haline gelen ve büyük bir uluslararası takipçi kitlesine ulaşan dizinin ilk sezonunun tüm bölümlerini yazıp yönetti. Hwang’ın gelecek bölümleri yazmaya başladığını açıklamasıyla dizinin ikinci sezonunun geleceği kesinleşmişti.

Squid Game, finansal olarak büyük sıkıntı içinde olan ve bu borçlarından kurtulabilmek adına ölümcül bir oyun oynamayı kabul eden bir grup insanı takip ediyor. Serideki beşinci oyun, yarışmacıların biri kendi ağırlıklarını taşımayacak kadar kırılgan olan, diğeri ise onları taşıyacak kadar dayanıklı olan panellerinden birini seçmek zorunda kaldıkları iki panelli bir cam köprüden geçmelerini gerektiriyordu. Sahne, Squid Game ekibini en çok zorlamış ve çok fazla ağır dublör çalışması gerektirmişti.

The Playlist ile yaptığı röportajda Hwang, cam köprü sahnesinin, gerçek bir çocuk oyununa dayanmayan tek sahne olduğu için, dizinin yazılması en zor sahnesi olduğunu kabul ediyor. Önemli karakterlerin nasıl ve ne zaman öleceğini bilmenin yanı sıra oyunun kurallarını bulmanın zor olduğunu söylüyor. Hwang, sahneyi heyecanlı ve gergin tutmak için riskleri artırmanın doğru yollarını bulmanın zor olduğunu söyleyerek şu şekilde devam ediyor.

“Kişisel olarak söyleyebilirim ki, oyunları yazmak bir yazar olarak epey zordu ve oyunlar arasında en çok zorlandığım oyun ise kesinlikle cam köprüydü. Gerçekte var olan bir oyun olmadığı için, her şeyi yaratmalıydım ve oyunun her bir unsurunu kimin ne zaman gideceği, insanların köprüyü geçme sırası gibi şeyleri tek tek tasarlamalıydım. Tüm bu farklı hikayeleri kendi başıma bulmam gerekiyordu ve bu çok fazla fikir gerektiriyordu.”

İlgili içerik.

Squid Game’in Başarısının Sırrı Ne?

Hwang aynı röportajda, ilk sezonu hazırlamanın en zor kısmının oyunların kendilerinin oluşturması olduğunu ve hepsinin farklı tonlar ve hisler gerektirdiğini söyledi. Öte yandan, karakterleri yazmanın Squid Game’in en kolay kısmı olduğunu söylüyor ve fikri ilk bulduğu 2009’da tüm karakterlerin geçmiş hikayelerini nasıl tasarladığını anlatıyor. Finansal olarak zor durumda olması gereken tüm karakterler, oyunlara nasıl katıldıkları konusunda onlara ortak bir nokta sağlıyordu.

Squid Game, tekrar tekrar işlenen bariz konuların yerine daha önce hiç yapılmamış cesur bir şeyi anlatmanın, dünyanın her yerindeki insanların ilgilerini çekmek için hayal gücünüzü kullanmanın, dünya çapında nasıl büyük bir hit olabilmenizi sağlayacağını kanıtlıyor. Squid Game’in ikinci sezonu yoldayken , Hwang’ın işi hiç de kolay değil, ancak Güney Koreli yazar ve yönetmen her fırsatta mücadeleye hazır olduğunu gösteriyor. Umarım, Squid Game 2. sezonda da cam köprü kadar unutulmaz ve sürükleyici oyunlar olur.

Önceki İçerik Doktor Strange 2
Sonraki İçerik Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi ve Gerçekçi 6 Zombi Filmi