Soysuzlar Çetesi Oyuncuları Kariyerlerinde Bugün Neredeler?

Soysuzlar Çetesi’nin Quentin Tarantino’nun kariyerinin en iyi filmi olduğunu iddia eden pek çok kişi var. Bu konuda Tarantino’nun da aynı fikirde olduğunu gösteren bazı röportajları da mevcut. Özellikle, Hans Landa’nın (Christoph Waltz) ve Perrier LaPadite’yi (Denis Ménochet) Fransız Yahudi aile Dreyfus’ları evinin altında sakladığı şüphesiyle sorguladığı açılış sahnesi, sinema tarihinin yazılmış en iyi diyaloglardan bazılarına sahip. Uzun uzun sıkıcı konular hakkında konuşan iki kişinin diyalogunu içeren bir sahneyi bu kadar heyecan verici bir sahneye dönüştürmek, ancak Tarantino gibi son derece yetenekli bir yazar ve yönetmenin yapabileceği bir şeydir.

Hollywood’un en prestijli yönetmenlerinden olan Quentin Tarantino, filmlerinde oyuncu kadrosu konusunda oldukça seçici davranır. Sahip olduğu prestijin önemli bir getirisi olarak da hemen hemen istediği her oyuncuyu filmlerinde oynatma gücüne sahip. Filmlerinde karakterleri ayrıntılı bir şekilde işlemeyi seven yönetmen bu nedenle oyuncunun role tam olarak uyum sağlaması konusuna çok önem verir. Ana rollerin yanında yardımcı rollerin de büyük önem taşıdığına inanan Tarantino yan karakterlerin de birinci sınıf oyunculardan oluşturmak için elinden geleni yapar.

2010 yılı Akademi Ödülleri’nde sekiz dalda Oscar’a aday olan Soysuzlar Çetesi, film ve yönetmen bazında herhangi bir ödül almayı başaramasa da filmde Hans Randa rolüyle inanılmaz bir performans sergileyen Christoph Waltz, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. Bu listemizde Soysuzlar Çetesi filminin başrol oyuncularının kariyerlerinde bugün nerede olduklarına bakacağız.

Brad Pitt

Brad Pitt’in aktörlük hayatına devam eden en büyük aktörlerden biri olduğuna hiç şüphe yok. Üstelik ünlü yıldız ve Tarantino, 2019 yılında Bir Zamanlar Hollywood’da filminde yeniden beraber çalıştılar ve Pitt, Cliff Booth rolüyle ilk Oscar’ını kazandı. Önümüzdeki aylarda vizyona girecek aksiyon filmi Suikast Treni’nin yayınlanan fragmanı Pitt’in ilerleyen yaşına rağmen hala harika bir aksiyon yıldızı olduğunu kanıtlıyor. Hollywood’un aranan yüzleri arasında ilk sıralarda yer almaya devam eden Pitt, 2022 yılının Aralık ayında yayınlanacak Damien Chazelle’in Babylon filminde de başrolde yer alacak.

Christoph Valtz

Soysuzlar Çetesi, Christoph Waltz’u uluslararası çapta beğeni toplayan büyük bir yıldız haline getirdi. Yine bir Tarantino şaheseri olan 2012 yapımı Django: Zincirsiz filmiyle ikinci Oscar ödülünü evine götüren Waltz, o zamandan beri, James Bond serisindeki Blofeld rolü de dahil olmak üzere birçok Amerikan filminde rol aldı. Yetenekli oyuncu kısa süre önce, beğenilen filmi Fransız Postası’nda Wes Anderson ile birlikte çalıştı ve önümüzdeki süreçte, Guillermo del Toro’nun Pinokyo’sunda The Fox karakterinin seslendirme görevini üstlenecek.

Melanie Laurent

Mélanie Laurent, Soysuzlar Çetesi’ndeki Shosanna rolüyle büyük beğeni toplamıştı. Fransız aktris, Sihirbazlar Çetesi serisinin yanı sıra Michael Bay’in 6 Underground filmi de dahil olmak üzere Amerikan filmlerinde çalışmaya devam etti. 2021’de bilimkurgu gerilim filmi Oksijen’de etkileyici bir performans sergileyen Laurent, son olarak Adam Sander ve Jennifer Aniston’la birlikte önümüzdeki sene Netflix’te yayınlanacak olan Murder Mystery 2 filminde rol aldı.

Diane Kruger

Diane Kruger, Soysuzlar Çetesi’nde Bridget von Hammersmark rolünde oynamıştı. Bu filmden önce de hatırı sayılır derecede büyük bir kariyere sahip olan Kruger, Truva ve Büyük Hazine gibi filmlerle yeteneğini kanıtlamıştı. Aynı zamanda modellik de yapan güzel oyuncu, sinema kariyerine oldukça istikrarlı bir şekilde devam ediyor ve üstlendiği birçok rolde olumlu eleştiriler alıyor. Kruger, 2017 yapımı Paramparça’daki muhteşem oyunculuğuyla birçok ödüle aday gösterildi ve bunlardan birkaçını kazandı. Son dönemde, Swimming with Sharks adlı TV dizisinde Joyce Holt’u canlandırn aktris, son olarak David Dubos’un prodüksiyon aşamasındaki Butterfly in the Typewriter filminin kadrosuna katılmıştı.

Michael Fassbender

Michael Fassbender, Soysuzlar Çetesi’ndeki Teğmen Archie Hicox rolünden sonra 12 Yıllık Esaret ve Steve Jobs filmlerinde gösterdiği üst düzey performansla iki Oscar Ödülü adaylığı kazandı. Sonrasında X-Men: Apocalypse, Assassin’s Creed ve Alien: Covenant gibi popüler filmlerde rol alan Fassbender, David Fincher’ın merakla beklenen filmi The Killer’da bir suikastçıyı canlandıracak.

Daniel Brühl

Daniel Brühl, Alman savaş kahramanı Fredrick Zoller’ı canlandırırken usta işi bir performans gösterdi.Artık uluslararası alanda tanınan Alman oyuncu film kariyerine tüm hızıyla devam ediyor. Yakın zamanda The Falcon and the Winter Soldier isimli dizide Baron Zemo’yu ve The Alienist dizisinde ise Laszlo Kreizler’i canlandıran Brühl, Erich Maria Remarque’ın Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok isimli romanının sinema uyarlamasında rol alacak.

Til Schweiger

Her ne kadar Til Schweiger, Soysuzlar Çetesi’nde Çavuş Hugo Stiglitz karakteriyle yan rol olarak görev yapsa da, Alman oyuncu, karakteristik rol yeteneği ve fiziksel görünümüyle başrol oyuncularından rol çalmayı başarmıştı. Schweiger, hem Amerikan hem de Alman yapımı filmlerde istikrarlı bir şekilde görev almaya devam ediyor. Aktör, Alman dizisi Tatort’ta uzun yıllar Nick Tschiller’i canlandırdı. Yakın zamanda Medieval, Kurt ve Das Cafe am Rande der Welt gibi bazı filmlerde rol alan Schweiger, şu anda post prodüksiyon aşamasında olan Kurt filminin ortak senaristliğini ve yönetmenliğini de yapıyor.

Önceki İçerik Soysuzlar Çetesi Filminin Konusu, Oyuncuları ve Ödülleri
Sonraki İçerik Avatar 2 Fragmanı, 24 Saatte 148 Milyon Kişi Tarafından İzlendi