Red Notice Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Unvanını Kazandı

The Rock takma adını kullandığı Instagram hesabından bir paylaşım yapan yıldız oyuncu Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot ile birlikte rol aldığı Red Notice filminin artık tüm zamanların en çok izlenen Netflix filmi olduğunu duyurdu.

Aksiyon-komedi filmi Red Notice, sadece iki hafta içinde Netflix tarihinin bir numaralı filmi oldu. Başrollerinde birinci sınıf süperstarlar Ryan Reynolds, The Rock ve Gal Gadot’ın yer Red Notice’da dünyanın en çok aranan sanat hırsızı The Bishop’ın peşine düşen bir FBI profil uzmanının yine dünyanın en iyi sanat hırsızlarından biri olan Nolan Booth’un yardımına başvurmasını konu ediliyor. Filmin yönetmenliğini daha önce Dwayne Johnson ile Skyscraper ve Central Intelligence filmlerinde birlikte çalışan Rawson Marshall Thurber üstlemişti.

Red Notice, sinemalardaki bir haftalık sınırlı gösteriminin ardından 12 Kasım’da Netflix platformunda görücüye çıktı. Filmin Oscar adaylığını değerlendiren eleştirmenler bu ihtimalin pek olası olduğunu düşünmüyorlar. Zira sinemalardaki seyirci yoğunluğu inanılmaz derecede azdı. Marvel’in Eternals filmiyle rekabet etmek zorunda kalan film, Netflix’in açıklamayı reddettiği ancak 1 milyon doların altında olduğu tahmin edilen bir gişe hasılatı elde etti. Bununla birlikte film Netflix‘te film yayına girdiğinde, aynı sorunu yaşamadı ve ilk gününde Netflix listelerinde anında 1 numaraya yükseldi.

Red Notice, Netflix’in şimdiye kadar yayınladığı en pahalı film olma özelliğini taşıyor. Bu haber şirketin harcadığı paranın karşılığını aldığının da bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

İşte The Rock lakaplı Dwayne Johnson’ın, Instagram hesabında, kendisi ve Ryan Reynolds’ın filmden bir Rus hapishanesinin kafeteryasında barbar ticareti yaptığını gösteren bir sahne yayınlayarak Red Notice filmini “NETFLIX TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK FİLM!!!” olarak duyurduğu paylaşım.

Orijinal paylaşımı görmek için tıklayınız.

Önceki İçerik Minik Şeytan
Sonraki İçerik Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İkinci Sezonu İngiltere’de Çekilecek