PSG’nin Yıldızı Neymar’ın Hayatını Anlatan Belgesel Netflix’te Yayınlanıyor

PSG’nin dünyaca ünlü hücum oyuncusu Neymar’ın hayatı belgesele konu oluyor. Halen dünyanın bonservisine en çok para ödenen futbolcusu (222 milyon Euro) unvanını koruyan Brezilyalı Neymar’ın dünya starlığına yükselişini anlatan 3 bölümlük belgesel serisi Netflix’te yayınlanacak.

Netflix, üç bölümlük yeni spor belgesel dizisi Neymar: The Perfect Chaos’un fragmanını yayınladı. Dizi, Brezilyalı profesyonel futbolcu Neymar da Silva Santos Júnior’un veya kısaca Neymar’ın yaşam hikayesini konu edecek.

Neymar, 18 yaşında Brezilya Milli Futbol Takımı’na katıldıktan sonra hızla dünyanın en ünlü ve en pahalı sporcularından birisi haline geldi. Tek başına milli takımda attığı 70 gol, onu Brezilya Milli Takımı’nın gelmiş geçmiş en golcü ikinci oyuncusu yaptı. Birinci sırada ise futbol efsanesi Pele yer alıyor.

Yeni Netflix belgesel dizisi, Neymar’ın kariyerini, genç bir oyuncu olarak Brezilya Milli Takımı’na ilk katıldığı dönemden Barcelona’daki olağanüstü kariyerine, sonrasında da kendisini dünyanın en pahalı futbolcusu yapan PSG’ye transferine kadar kişisel ve profesyonel gelişiminin birçok aşamasını takip ediyor. Brezilyalı yıldız aynı zamanda bir dizi sponsorluk ve reklamdan kazandığı milyonlarla dünyanın en zengin futbolcularından birisi durumunda. Belgeselde ayrıca Neymar’ın David Beckham, Lionel Messi, Kylian Mbappé gibi diğer futbol efsaneleriyle spor tarihindeki yerini kıyaslayan röportajlara da yer veriliyor.

Dizinin yönetmenliğini David Charles Rodrigues, yürütücü yapımcılığını ise LeBron James, Maverick Carter, Devin Johnson, Daniel Sillman, Jamal Henderson, Philip Byron, Ross M. Dinerstein, Ross Girard ve Angus Wall üstleniyor. Matt Rissmiller, Will Znidaric, David Tomlin ve Michael Steiner ise dizinin ortak yapımcıları olarak hizmet veriyorlar.

25 Ocak 2022’de yalnızca Netflix’te yayınlanacak olan belgeselin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Çığlık 5 Filminin Son Fragmanı: Hayalet Maske’nin Yeni Silahları Ortaya Çıkıyor
Sonraki İçerik Netflix’in Popüler Filmi Red Notice’in Devam Filmleri Geliyor