Nicholas Cage Oynadığı En İyi Üç Filmi Seçti

Üretken aktör Nicolas Cage, hayranlarına farklı performanslar sunmak için her türde yeni karakterlere bürünerek her geçen yıl bir projeden diğerine geçiyor. İnsanlar, hangi Cage filminin diğerlerinden daha iyi olduğuna dair kendi fikirlerine sahip ancak, Cage’in kendisinin de bu konuda düşünceleri var. Geçtiğimiz günlerde ünlü aktör, son filmi The Unbearable Weight of Massive Talent’in tanıtımını yapmak için Reddit’in Bana Soru Sor etkinliğinde yer aldı. Bir hayranı kendisinden gelecek nesiller için saklamak üzere sadece üç filmini seçmesini istediğinde şu cevabı verdi;

“Yaşamın Kıyısında, Pig ve Elveda Las Vegas.”

Elveda Las Vegas’ın başka bir hayranı ondan bu film hakkında daha fazla düşünce paylaşmasını istediğinde, Cage filmin Pig ve Yaşamın Kıyısında ile en iyi üç filminden biri olduğunu yineledi.

“Sanırım Elveda Las Vegas, Pig ve Yaşamın Kıyısında kendi çalışmalarım arasında en sevdiğim üç performansım. Son zamanlarda Elveda Las Vegas‘ı izlemedim, ancak o film ve Elizabeth Shue’nun o filmdeki performansı, devam etmeyi arzuladığım şeylerden. Pig ise son yaptığım şey ve en iyilerinden, bu yüzden her zaman küçük bütçeli, bağımsız dramalar için hazır olacağım.”

Başka bir yanıtında aktör, özellikle eleştirmenlerce beğenilen Pig filminde en sevdiği performanslarından birini gösterdiğini ve bunu Martin Scorsese’nin yönettiği Yaşamın Kıyısında filmiyle ile eşit olarak en iyi filmi olarak gördüğünü belirtiyor.

“Yine, Pig benim en sevdiğim performansım ve bence bu film, Scorsese’nin Yaşamın Kıyısında filmiyle birlikte tartışmasız bir şekilde en iyi iki filmim.”

Pig, Nicolas Cage’in En Yüksek Puan Alan Filmlerinden Biri

Michael Sarnoski, ilk yönetmenlik denemesini 2021’de Cage’in başrolde oynadığı Pig ile yaptı. Filmde aktör, evcil domuzu kaçırılan bir trüf mantarı avcısı rolünü canlandırıyor ve hayvan arkadaşını kurtarmak çıktığı tuhaf yolculuğun hikayesini anlatıyor. Film dünya çapında beğeni topladı ve %96 Rotten Tomatoes puanı ile Cage’in en yüksek reytingli canlı aksiyon filmi oldu.

1999’da yayınlanan Yaşamın Kıyısında, Martin Scorsese tarafından yönetilmişti ve filmin başrollerinde Cage’in yanı sıra Patricia Arquette, John Goodman ve Ving Rhames yer almıştı. Filmde Cage, yıllarca korkunç ölümlere ve acılara tanık olduktan sonra zihin problemleri yaşamaya başlayan depresif bir sağlık görevlisini oynuyor. Ne yazık ki, film gişede pek başarı gösteremedi, ancak büyük eleştirel beğeni toplamaı başardı. Efsanevi eleştirmen Roger Ebert, Yaşamın Kıyısında filmini 4 yıldızlı mükemmel bir dereceyle ödüllendirdi.

1995 yapımı Elveda Las Vegas, Mike Figgis tarafından yazılıp yönetildi. Cage, Elisabeth Shue ve Julian Sands ile birlikterol aldığı filmde, Las Vegas’a taşınan ve bir fahişeyle yakınlık kuran intihara meyilli alkolik bir adam rolünü canlandırdı. Bu film aynı zamanda eleştirel övgü topladı ve başarılı performansıyla Cage’e En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandırdı. Ayrıca o sene Figgis, En İyi Yönetmen, Shue, En İyi Kadın Oyuncu ve film ise En İyi Uyarlama Senaryo dallarında aday gösterildi.

Önceki İçerik 9 Örümcek Adam Filminin Gişe Gelirine Göre Sıralaması
Sonraki İçerik Brie Larsson Hızlı ve Öfkeli 10’un Kadrosuna Katıldığını Duyurdu