Keanu Reeves Matrix’i Reddettiği İçin Will Smith’e Minnettar

Will Smith’in Matrix’teki Neo rolünü Vahşi Vahşi Batı filmi için geri çevirmesinin üzerinden oldukça uzun bir zaman geçti.

Bunun üzeine teklif Keanu Reeves’a gönderildi ve yetenekli oyuncu, gişede büyük bir başarı elde eden, dünya çapında eleştirel beğeni toplayan ve sinemanın sonraki on yılı üzerinde büyük bir etkiye sahip olan çığır açan bu bilimkurgu efsanesinin başrolünde yer alma fırsatını elde etti. Yaklaşık bir ay kadar sonra vizyona girecek olan The Matrix Resurrections filmiyle sevilen yıldızı, yeniden karizmatik trençkotu ve güneş gözlüğüyle Neo rolüyle izleyeceğiz.

Esquire tarafından yakın zamanda yayınlanan bir röportajda, Reeves’e rol için ilk tercih olmadığı konusundaki düşünceleri sorulduğunda, alçakgönüllü ve utangaç tavırlarıyla bilinen Reeves ayağına gelen bu fırsat için Smith’e teşekkür etmek istediğini söylüyor.

“Harika bir deneyimdi, bana çok fazla şey kattı ve bu yüzden The Matrix üçlemesinde ve şimdi dördüncüde Neo’yu oynamak – hayatımı kişisel ve yaratıcı olarak etkiledi. Çok teşekkürler.”

Will Smith Neo’yu oynasaydı Matrix çok daha farklı bir film olurdu ve Reeves kesinlikle daha iyi ve daha uygun bir adaydı. Sessiz, çekingen stili ve dövüş sanatlarındaki uzmanlığı filmi kesinlikle bambaşka bir seviyeye taşıdı. 1 ay kadar sonra dördüncü filmde kendisini tekrar izleyebilecek olmak bizim için de büyük bir şans.

Kaynak

Önceki İçerik Delroy Lindo Marvel’in Yeni Blade Filmine Katılıyor
Sonraki İçerik Netflix Komedi Filmi Önerileri – Kasım 2021