Harry Potter Film Serisinin Devamı İçin Lanetli Çocuk Filmine İhtiyacı Var

Geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren Fantastik Canavarlar serisinin üçüncü filmi Dumbledore’un Sırları, gişe rakamlarıyla, yapımcıları için büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. 43 Milyon dolarlık ilk hafta sonu hasılatıyla ilk iki filmin çok gerisinde kalan filmin kötü performansı beş bölümden oluşması planlanan serinin gelecek iki filminin çekilmeyeceği ve serinin burada sonlandırılacağı dedikodularının yayılmasına neden olmuştu.

Gişedeki başarısızlığın ardından Amerikan Sinema Endüstri’nin tanınan analistlerinden Jeff Bock, serinin eski popülaritesine ulaşması için yeniden Harry Potter’ın maceralarına odaklanması gerektiğini düşünüyor. The Wrap’a konuşan Katılımcı İlişkileri analisti Jeff Bock, serinin köklerine dönmesi gerektiğini savunuyor. Warner Bros.’un JK Rowling’in romanlarının sinematik uyarlamalarına devam etmesi gerektiğini söyleyen analist, bunu Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabını beyaz perdeye uyarlayarak yapabileceği yorumunu yaptı. Bock şu şekilde konuştu:

“Warner’ın Büyücü Dünyasında uzun vadede alabileceği birçok yol var, ancak şu anda insanların bu konuda en çok sevdiği şeye geri dönmeleri gerekiyor ve bu da Harry’nin ta kendisi. İster bir Lanetli Çocuk uyarlaması, isterse başka bir şey olsun, bir sonraki proje, ilk Fantastik Canavarlar filminin yaptığı gibi seriye yeni bir bakış açısı sunabilecek bir yan ürün için iştah uyandıran kitaplara daha yakın bir şey olmalı.”

Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Rowling’in yarattığı Harry Potter evreninde geçen ve Jack Thorne tarafından yazılmış bir tiyatro oyundur. Eserin anlattığı hikaye, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın 19 yıl sonrasında geçiyor ve Harry, Ron ve Hermione de dahil olmak üzere orijinal kitaplardan birçok sevilen karakterin geri dönüşünü içeriyor. Oyun, Cedric Diggory’nin Voldemort’un ellerinde ölmesini önlemek için Zaman Döndürücü cihazını yanlış kullanarak bir dizi kaosa sebep olan Harry’nin oğlu Albus Severus’a odaklanıyor.

Lanetli Çocuk hem hayranlardan hem de eleştirmenlerden büyük beğeni toplarken, Warner Bros. henüz herhangi bir film uyarlamasını onaylamadı. Harry Potter yıldızı Daniel Radcliffe, kariyerinde olduğu yerden memnun olduğunu belirterek, seriye geri dönmekle ilgilenmediğini belirtmişti. Radcliffe, “Harry Potter kimliğimden tam olarak çıktığımı hissettiğim bir noktadayım, şu an bulunduğum yerden gerçekten memnunum ve geri dönmek hayatımda çok büyük bir değişiklik olabilir. Tabi ki asla, asla demeyeceğim, ancak, şu anda gerçekten ilgilendiğim bir şey değil.” diye konuşmuştu.

Harry Potter’ın geleceği hakkında dönen dedikodular, Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları’nın başarısız gişe performansını odak noktasına koyuyor. Film, şu anda tüm serideki en kötü açılış hasılatı rekorunu elinde tutuyor ve bu başarısızlık da görünüşe göre Warner Bros.’u diziyi yeniden gözden geçirmeye sevk ediyor. Serinin yeniden canlanması ve hayranların ilgisinin tekrar seriye çekilebilmesi amacıyla Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununun muhtemel bir sinema uyarlaması Warner Bros’un elini kuvvetlendirebilir.

Önceki İçerik Netflix’te Yer Alan 10 Kaliteli Korku Filmi – Nisan 2022
Sonraki İçerik Johhny Depp, Karayip Korsanları’na Geri Dönmesinin Mümkün Olmadığını Açıkladı