Gladyatörün Devam Filminin Senaryosu Tamamlandı

Ridley Scott Oscar ödüllü filmi Gladyatör‘ün vizyona girmesinden bu yana yirmi yıldan fazla bir süredir devam filmini çekmenin planlarını yapıyor. İlk filmde hikaye tamamlamış gibi görünmesine rağmen Scott, Gladiator 2‘nin senaryosunun artık yazıldığını ve neyse ki Maximus‘un mirasını sürdürmek için “mantıklı” bir yol bulduklarını açıkladı.

“Senaryo başarıyla tamamlandı. İyi bir hikayemiz, gidilecek iyi, mantıklı bir rotamız var. Gladyatör türünde bir film daha yapamazsınız. İlkinden topu alıp devam etmek için elimizde yeterli bileşen var.”

Uzun zamandır ilk filmde Amerikalı aktör Spencer Treat Clark tarafından canlandırılan Lucilla’nın küçük oğlu Lucius Verus’un devam eden maceralarını anlatan bir hikayenin Gladyatör’ün devam filmini oluşturacağı yönünde söylentiler dolaşıyordu. 2001 yılında öne çıkan bu hikaye, ilk filmden on beş yıl sonrasında geçecek, Lucius’un biyolojik babası hakkında gerçeği ararken yaşadıklarını ve Maximus’un gizli oğlu olduğunu keşfetmesine dair hikayesine odaklanacağı tahmin ediliyordu.

Son söylentiler bu fikrin gerçekleşebileceğini destekler nitelikteler. Gladyatör 2 filminde Maximus‘un oğlunu canlandırması beklenen kişinin de Chris Hemsworth olması yüksek ihtimal. Sağlam bir kaynaktan alınan bilgiye göre, “Russell, bir Gladyatör devam filminde oğlunu inandırıcı bir şekilde oynayabilecek tek adamın Hemsworth olacağını düşünüyor.”

Ridley Scott kısa süre önce Gladyator’ün devam filmini çekme konusundaki kararlılığını açıkladı ve uzun zamandır beklenen devam filmini yapmamanın “aptalca bir fikir” olacağına inandığını söyledi. Ünlü yönetmen bu konuda “Bunu nasıl yapmayayım? Bunu yapmamam çok aptalca olur, değil mi?” şeklinde konuştu.

Ridley Scott bu aralar Napoleon Bonaparte‘ın 19. yüzyıl Fransa İmparatoru olarak olarak iktidara yükselişini konu alan ve Joaquin Phoenix’in başrolde olduğu Kitbag filminin üzerinde çalışıyor. Ünlü yönetmenin daha sonraki projesinin ise Gladyatör 2 olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: Deadline

Önceki İçerik Eternals
Sonraki İçerik Addams Ailesi