Fantastik Canavarlar 3’ün Yeni Teaser’ı Grindelwald’ı Kimin Oynadığını Gösterdi

Ünlü fantastik film serisi Fantastik Canavarlar’ın üçüncü bölümü Dumbledore’un Sırları’nın yeni yayınlanan teaser videosunda Dumbledore’un baş düşmanı Grindelwald’ın Danimarkalı oyuncu Mads Mikkelsen tarafından canlandırıldığı görülüyor.

İlk kez serinin birinci filmi olan “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?”ın son sahnesinde görünen ve ikinci film Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları’nda hikayenin merkezinde bulunan kötülüklerin efendisi Grindelwald’ı Johnny Depp canlandırmıştı. Ancak Depp, özel hayatında yaşadığı sorunlar, özellikle de eski eşi Amber Heard’a şiddet uyguladığı iddiasıyla kamuoyu tarafından bol miktarda eleştiriye maruz kalmıştı. Gelişmeler üzerine serideki görevine son verilen Depp’in yerini üçüncü filmde kimin alacağı epey bir merak konusuydu.

Stüdyo tarafından Depp’in yerine Mads Mikkelsen’in seçildiği açıklanmıştı ancak aradan uzun bir süre geçmesine rağmen ne bir set fotoğrafı, ne de bir video yayınlanmamıştı. Fantastik Canavarlar Dumbledore’un Sırları’nın dün yayınlanan teaser videosu ise hayranların merakını bir nebze olsun gidermeyi başardı.

Harry Potter serisinin önceki bölümlerden ve ilk iki Fantastik Canavarlar filmlerinden kısa kesitlerin sunulduğu videoda, geçmişe yönelik nostalji havası yaratılmak istense de videonun içine serpiştirilen hayran videolarıyla izleyicilerin bu maceraya daha çok dahil olması amaçlanmış. 2 dakika 10 saniyelik videonun son yarım dakikalık bölümünde ise nihayet Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filmine ait görüntülere yer verilmiş.

İlk filmden beri Newt Scamender’i canlandıran Eddie Redmayne, sempatik muggle Jacob Kowalski’yi oynayan Dan Fogler ile Albus Dumbledore’a hayat veren Jude Law videoda görünürken tabi ki en çok merak edilen Grindelwald’ı oynayacak olan Mads Mikkelsen’di. Videoda çok kısa bir sahnede sadece birkaç saniye boyunca görünen Mikkelsen, Johnny Depp’in Grindelwald’ına göre özellikle saç stili sebebiyle epey bir farklı görünüyor.

Grindelwald’ın Albus Dumbledore ile olan ve sonradan ezeli düşmanlığa dönüşecek olan dostluğunun derinliklerine ışık tutacak olan gelecek filmde hayranların kafasındaki pek çok soru işaretinin giderilmesi bekleniyor. Yayınlanan videoda filmin içeriğine dair pek bir ayrıntı sunulmasa da Pazartesi günü yayınlanacak olan fragman içerik olarak izleyicileri tatmin edebilecek nitelikte olabilir.

Önceki İçerik Avatar 2 Yapımcısı Jon Landau Filmin Konusu Hakkında İpucu Verdi
Sonraki İçerik İsveç’ten İstanbul’a Çocuk Filmleri Gösterimi