Uçuş Planı

Uçuş Planı orijinal adıyla Flightplan, 2005 yılında Peter A. Dowling ve Billy Ray tarafından kaleme alınmış ve Robert Schwentke tarafından yönetilmiş bir dram/gerilim filmidir.

Başrolde Jodie Foster, yan rollerde Peter Sarsgaard, Sean Bean, Marlene Lawston, Judith Scott, Mary Gallagher, Erika Christensen ve Christopher Gartin oynamaktadır.

Kyle Pratt başarılı bir uçuş mühendisidir. Julia adında küçük bir kızı olan Kyle, eşini yeni kaybetmiştir. Eşinin tabutunu taşımak için kızı ile beraber Berlin’den Amerika’ya bir uçuş planı yaparlar. Genç kadın uçak havalandıktan bir süre sonra günün yorgunluğuna yenik düşer ve kızı ile ayrı ayrı koltuklarda rahat bir uyku molası verirler. Kyle uyanıp kızını kontrol eder ve orada olmadığını fark eder. İki katlı devasa bir uçakta oldukları için son derece endişelenir ve kızını aramak için birçok ayrı kısma girmek zorunda kalır.

Kyle endişeli tavırlarla oradan oraya kızını ararken bu durum hostes ve yolcularında dikkatini çeker. Bu sırada hostesler aslında uçuşun başından itibaren yanında bir çocuk olmadığını ve hatta böyle bir ismin yolcu kayıtlarında da bulunmadığını iddia ederler.

Kyle iddia ettikleri gibi gerçekten aklını mı yitirmektedir yoksa toplu bir komplo içinde midir? Genç kadının cevaplaması gereken kocaman bir soru işareti bütün gizemiyle onu beklemektedir.

Önceki İçerik Netflix’in Popüler Filmi Red Notice’in Devam Filmleri Geliyor
Sonraki İçerik Uncharted’ın Yeni Posteri Holland, Wahlberg ve Banderas’ı Bir Araya Getiriyor