Minik Şeytan

Minik Şeytan (İngilizce özgün adıyla Little Evil), Eli Craig tarafından yazılan ve yönetilen 2017 Amerikan korku komedi filmi.

Hayallerindeki insanı bulduklarına inanan Gary ve Smantha yeni evlenmiştir. Smantha ilk evliliğinden olan 5 yaşındaki küçük oğlu Lucas ile birlikte yaşamaktadır ve Gary düğünden sonra onların yanına taşınır.

Gary kendisiyle iletişim kurmayan içine kapanık üvey oğlu Lucas’la iyi bir ilişki kurmaya çalışır. Ancak bu o kadar kolay değildir. Aslında Lucas göründüğünden çok farklı bir çocuk olsa da, Gary problemin kendisinde olabileceği düşüncesiyle baba sorunları olan bir grup tedavisine katılır. Lucas’a ulaşabilmek için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Fakat bir süre sonra üvey oğlunun iblis olduğundan şüphelenmeye başlar.

Yaşanılan akıl almaz olaylar karşısında Lucas’ın iblis olduğuna ikna olan Gary, onu King Willies su parkına getirir. Lucas’ı kaza gibi görünen bir olayda boğmak niyetindedir. Yüzme bilmeyen Lucas’ı cesaretlendirmek için oyunlar oynamaya başlarlar. Bu anlar ikilinin baba ve oğul gibi hissetmesine vesile olur. Artık suya girmeye hazır olan Lucas, koşarak su kaydırağına çıkar. Gary isteksiz bir şekilde onu kum dolu kolluklarla bir su kaydırağından ölüme gönderir. Yaptığından büyük pişmanlık duyan Gary, Lucas’ın arkasından havuza atlayarak onu kum dolu kolluklardan kurtarır.

Gary ve Lucas dondurmacıya gider ve orada çok samimi bir konuşma yaparlar. Belki de Lucas hayatında ilk defa böyle bir baba sevgisi hisseder ve Gary’e baba der.

Gary geç de olsa her şeyin farkına varır. Lucas iblis değildir. Dünyanın sonunu getirmeye çalışan bir iblis tarafından geçit olarak kullanılır. Ama ne yazık ki Lucas’ın peşinde onu öldürüp Dünyanın sonunu getirmeye çalışan Peder Gospel ve müritleri de vardır. Lucas, Peder Gospel tarafından alıkoyulur ve Gary onu kurtarmak için bütün engelleri aşar.

Heyecan dolu bir finali olan bu filmin izleme listelerinizde yer almasını tavsiye ediyorum. İyi seyirler.

Önceki İçerik Yönetmen Gunn Suicide Squad Kadrosunda Joker’i İstemiyor
Sonraki İçerik Red Notice Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Unvanını Kazandı