LAST CHRISTMAS

Last Christmas Türkçe adıyla Bir Şans Daha, yönetmenliğini Paul Feig’in yaptığı, başrollerini Emilia Clarke, Henry Golding, Michelle Yeoh ve Emma Thompson‘nun paylaştığı bir Birleşik Krallık ve Amerikan ortak yapımı romantik komedi filmi.

Kate daha çok küçükken ailesi eski Yugoslavya’dan Londra’ya gelir. Psikolojik olarak dağılan aile burada kendilerine bir düzen tutturmaya çalışır. Ne yazık ki bu o kadar kolay olmaz ve Kate de onlardan bağımsız yaşam kurmaya çalışır. Bir önceki Noel’de geçirdiği ciddi hastalıktan sonra Kate’e kalp nakli yapılır ve hayatını yeni baştan kurmak isterken daha çok dağılır.

Kate, Noel mucizelerine inanmasa da bir Noel mağazasında elf kılığında çalışır. Bir gün rafları temizlerken camdan Tom’u görür. Tom, Kate’e arkadaş olmayı teklif eder ama reddedilir. Tekrar karşılaşmaları sonucu arkadaş olurlar. Kate, Tom’dan telefon numarasını ister fakat Tom telefon kullanmadığını onu bir dolaba kilitlediğini söyler. Tom, Aziz Benedict Evsizler Barınağında gönüllü olarak çalışır. Oldukça sade, düzenli ve örnek bir yaşam sürer.

Hiç beklenmedik bir zamanda Kate’in hayatına giren Tom, Kate’e daha önce hissetmediklerini hissettirir. Hayatta birçok konuda yanlış yapan Kate’in her şeyi yoluna koymasında ilham olur. Kate’in hayatına bir anda dâhil olan, yaşam dolu, ulaşılması zor bu adamla alakalı filmin başında bazı boşluklar bulunur. Kate de bizim gibi sonlara doğru bu boşluğu tamamlayan gerçekle yüzleşir.

Kate tüm geçmiş hatalarını telafi etmeye başlar. Kendini her geçen gün daha iyi hisseder. Noel Gösteri zamanıdır ve Kate’in tüm sevdikleri, ailesi oradadır. Sahip olduklarının büyük bir şans olduğunu anlayan Kate onlara sıkı sıkıya sarılır.

Yaklaşan yılbaşı gecesi için listenize ekleyebileceğiniz romantik bir film. Şimdiden iyi seyirler.

Önceki İçerik Dünyanın En Kötü İnsanı
Sonraki İçerik NETFLIX’TE YER ALAN EN İYİ 10 HİNT FİLMİ – KASIM 2021