İKSV’nin Köprüde Buluşmalar Etkinliği İçin Başvurular Devam Ediyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın Film Geliştirme Atölyesi kapsamında yapılacak olan Köprüde Buluşmalar etkinliğinin bu sene 17’ncisi düzenleniyor. 15-17 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğin son başvuru tarihi ise 21 Ocak 2022.

Köprüde Buluşmalar 17. Yılında Anadolu Efes’in destekleri ve TRT’nin katkılarıyla Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Film Geliştirme Atölyesi, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken, ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Film Geliştirme Atölyesi’ne Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, uluslararası projelerin ekipleri ile birlikte yapacakları ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak.

Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşları ile yaptıkları toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak olan proje ekipleri ayrıca projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye yapacak.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Belgesel, tür sineması (korku, fantastik) çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrı, disiplinler arası ve hibrid projeleri de kapsıyor.

Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılmış filmler arasından İki Şafak Arasında (Selman Nacar), Sardunya (Çağıl Bocut), Beni Sevenler Listesi (Emre Erdoğdu), Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Eat Your Catfish (Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Arjomand), Turna Misali (İffet Eren Danışman Boz), Cemil Şov (Barış Sarhan) 2021 yılında ilk gösterimlerini seçkin festivallerde yaptılar.

Etkinliğin resmi web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Önceki İçerik Josh Hartnett, Christopher Nolan’ın Son Filminin Kadrosuna Dahil Oldu
Sonraki İçerik 2000’li Yılların Altın Küre “En İyi Yönetmen” Ödülü Sahibi Filmleri