Artan Covid-19 Vakaları Nedeniyle 2022 Grammy Ödülleri Süresiz Olarak Ertelendi

Yeni koronavirüs varyantı Omicron ve ABD ile dünyadaki COVID vakalarının sayısında yaşanan olağanüstü artış nedeniyle, bu yılki Grammy Ödülleri resmi olarak ertelendi. Variety’nin haberine göre, iddia bir ABD Kayıt Akademisi sözcüsü tarafından doğrulandı ve ödül töreni için yeni bir tarih belirlenmedi.

2022 Grammy Ödülleri, 31 Ocak tarihinde Los Angeles şehir merkezindeki geleneksel mekanında gerçekleşecekti. Ancak son dönemde etkisini artıran, yeni bir pandemi dalgası, kamu sağlığıyla ilgili endişeleri artırdı ve bu da Akademi’nin ödül törenini süresiz olarak ertelemesine neden oldu. Ödül töreni için yeni bir tarih belirlemek için henüz erken olsa da, vakaların bu hızda artması durumunda törenlerin tamamıyla iptal edilebileceği konuşuluyor. Grammy Haftası etkinliklerinin, Akademi tarafından belirlenecek yeni tarihten bir hafta önce başlaması gerektiğinden bu durum belirsizliği daha da derinleştiriyor.

Grammy Ödülleri, müzik endüstrisindeki başarılı eser ve sanatçıları onurlandırmak için 1957 yılından beri düzenleniyor. Uluslararası medya sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Grammy Ödülleri, bu yıl 64’üncü kez düzenlenecek. 64’üncü Grammy ödülleri kategorilerinden “Görsel Medya İçin Müzik” kategorisi tiyatro ve televizyon yayıncılığı için büyük önem arz ediyor.

Bu sene Görsel Medya İçin En İyi Film Müziği Derlemesi kategorisinde aday gösterilen In the Heights filminin şarkıları bu dalda en iddialı aday olarak gösteriliyor. Görsel Medya İçin En İyi Film Müziği (Soundtrack) kategorisinde ise Oscar adayı Dune filmiyle Alman besteci Hans Zimmer öne çıkıyor. Görsel Medya İçin Yazılan En İyi Şarkı kategorisinde Judas And The Black Messiah filminin “Fight For You” şarkısı en favori aday.

Grammy Ödülleri, yeni Omicron varyantı nedeniyle programında son dakika değişikliği yapan tek etkinlik değil. Kısa süre önce Sundance Film Festivali yetkilileri, virüsün yayılmasının kontrol altına alınmasındaki güçlükler nedeniyle festivalin 2022’de tamamen sanal olarak gerçekleşeceğini duyurmuştu.

Önceki İçerik Harry Potter 20. Yıl Özel: Hogwarts’a Dönüş’ten Öğrendiğimiz 7 Bilgi
Sonraki İçerik Sam Raimi, Tobey Maguire’ın Başrolünde Olduğu Örümcek Adam 4’ü Çekebilir