Bridgerton

Bridgerton, Chris Van Dusen tarafından yaratılan, yapımcılığını Shonda Rhimes’ın şirketi Shondaland’ın üstlendiği bir drama dizisi. Henüz sadece 1.sezon sekiz bölümü ile yayına giren dizi, dijital yayın platformu Netflix’in en çok izlenen diziler listesinde yer aldı.

New York Times En Çok Satanlar arasında 19 kere bir numara olmayı başaran yazar Julia Quinn’in, Bridgerton isimli kitap serisinden uyarlandı. Bridgerton konusu, genç oyuncu kadrosu, rengârenk atmosferi ve birbirinden gösterişli kostümleri ile sizin de kalbinizi çalmaya aday.

Bridgerton dizisi konusu itibariyle izleyiciyi Regency dönemine bir yolculuğa çıkarıyor. 1813 yılında Londra’da resmi olarak “kur yapma sezonu” başlıyor. Londra’nın en elit ailelerinden Bridgerton ve Featherington ailelerinin kızları da bu amansız koca avına katılıyor ve birbirlerine rakip oluyor. Featherington ailesinin üç kızı birden sosyeteye takdim edilirken Bridgerton hanesinden ise ailenin en büyük kızı Daphne sosyeteye takdim ediliyor.

Mükemmel ailesiyle her şeye zaten sahipmiş gibi görünen güzel Daphne, Kraliçe Charlotte’un ilgisini çekerek sezonun en kıymetlisi haline dönüşüyor. Ancak Leydi Whistledown’ın hazırladığı bir skandal, Daphne’nin adının lekelenmesine neden oluyor. Bu sırada sosyeteye yeni katılan kızların annelerinin gözdesi olan Hastings Dükü ile Daphne arasında bir çekim oluşuyor. Dizi, Daphne’nin bu entrikalarla dolu evlilik borsasında hayallerindeki aşkı arayışını anlatıyor.

Kısa sürede büyük bir ilgi gören dizinin 2.sezon müjdesi de geldi. Dijital yayın platformu Netflix, sevilen dizisi Bridgerton’ın yeni sezonunun 2022’de yayınlanacağını duyurdu.

Önceki İçerik Roma Britanyasının Tüm Tarihi
Sonraki İçerik Les Oranges