Yüzüklerin Efendisi Dizisi Nasıl İzlenir? Ne Zaman Çıkacak? Nerede Yayınlanacak?

Kitapları dünya çapında milyonlar satan ve yine filmleri milyonlarca kişi tarafından izlenen fantastik edebiyatın en ünlü roman serisi Yüzüklerin Efendisi’nin dizisinin yapılacağı çok uzun süre önce açıklanmıştı. Geçtiğimiz aylarda dizinin görselleri ve bir adet kısa bir tanıtım videosu yayınlandı. Şimdi ise serinin hayranları meraklı ve sabırsız bir şekilde dizinin yayınlanmasını bekliyorlar.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman ve Nerede Yayınlanacak?

Yüzüklerin Efendisi dizisi neredeyse 5 yıl önce duyurulduğu gibi Amazon tarafından hayata geçiriliyor ve Amazon Prime Video platformu tarafından yayınlanacak. Toplamda 1 milyar dolara mal olması beklenen dizi, televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en pahalı projesi olmaya hazırlanıyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül Cuma günü Amazon Prime’da ilk gösterimini yapacak ve her Cuma haftalık yeni bölümler halinde yayınlanacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisine dayanak oluşturan ve İngiliz yazar J.R.R. Tolkien tarafından kaleme alınan roman serisi 3 bölümden oluşuyor. Bunlar: Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü. Bu kitaplar, daha önce Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanmış ve hayranlar tarafından oldukça beğenilmişti. Özellikle üçüncü film Kralın Dönüşü, kazandığı 11 Oscar ödülüyle bu alanda Titanic ve Ben Hur filmleriyle liderliği paylaşıyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Adı Ne Oldu?

Amazon tarafından hayata geçirilecek olan Yüzüklerin Efendisi Dizisinin resmi adı geçtiğimiz aylarda yayınlanan bir tanıtım videosuyla tanıtılmıştı. Buna göre dizinin resmi adı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri olarak kesinleşti. Toplamda 5 sezon yayınlanması planlanan dizinin tanıtım videosuyla ilgili içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili içerik

Amazon’da Yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İsmi Belli Oldu

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinin Konusu Ne?

Amazon, milyar dolarlık Yüzüklerin Efendisi projesini ilk duyurduğunda, bunun Peter Jackson’ın filmlerinin yeniden uyarlaması olmayacağını hemen açıkça belirtmişlerdi. Frodo Baggins adındaki bir hobbitin Tek Yüzüğü yok etmeye çalışmak gibi destansı bir görevi üstlenmesinden binlerce yıl önce geçecek olan dizi, Tolkien’in Orta Dünya tarihi hakkında yazdığı birçok ek metni kendisine kaynak alacak.

Güç Yüzükleri, kötü tanrı Morgoth’un yenilgisinden ve neredeyse her şeyi yok eden bir savaşın ardından ortadan kaybolan sadık generali ve çırağı Sauron’un yeniden yükselişini konu alıyor. Galadriel’in Morfydd Clark tarafından oynanan daha genç bir versiyonu, Kuzey Orduları Komutanı unvanıyla Morgoth’un hala gölgelerde gizlenebilecek kalan tüm müttefiklerini avlamak için çalışıyor. Yani dizideki Galadriel, filmde Frodo’nun karşılaştığı Lothlórien’in Leydisi Galadriel’den çok farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Güç Yüzükleri, ayrıca hayranlara Peter Jackson’ın film üçlemesinden aşina oldukları karakterlerin ve yerlerin eski versiyonlarını da tanıtacak. Örneğin, Khazad-dûm olarak bilinen cüceler krallığının ilk hali gibi. Bunun dışında büyük savaşın ortasında Tek Yüzüğü Sauron’un parmağından kopararak bir efsane haline gelen Isildur ve Ayrıkvadi Lordu Elrond gibi önemli karakterlerin daha genç versiyonlarını görme şansını elde edeceğiz.

İlgili içerik

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden İlk Fotoğraflar Yayınlandı

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Harry Potter Karakterleri Yapay Zekayla Hayat Buluyor
Sonraki İçerik Sam Raimi Gelecekte Bir Stephen King Romanını Film Yapmak İstiyor