Kesişme: İyi ki Varsın Eren Netflix’te Var Mı? Ne Zaman Televizyonda Yayınlanacak?

2022’nin en çok beklenen yerli filmlerinden birisi hiç şüphesiz Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi oldu. Yakın geçmişimizde yaşanan ve tüm ülkenin ciğerini yakan bir olaydan esinlenmesi ve pek çok devlet kurumu tarafından desteklenerek ve büyük bir tanıtım çalışmasıyla reklamı yapılması gibi hususlar filmle ilgili beklentileri epey bir artırmıştı. Bu içeriğimizde Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmiyle ilgili son gelişmeler ve gişe rakamlarıyla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İyi ki Varsın Eren Ne Zaman Vizyona Girdi?

1 Ocak 2022’de vizyona giren Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi, izleyenler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Ülke çapında 500’den fazla salonda gösterime giren film, toplamda 2.317.097 kişi tarafından izlenerek 53.162.288 TL’lik bir gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Bu rakamlarla en çok izlenen 53’üncü Türk filmi olan Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi, yılın en çok ilgi toplayan yerli yapımı oldu.

İyi ki Varsın Eren Filminin Konusu:

Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi, 11 Ağustos 2017 ünü Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmadan hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren ile onu korumaya çalışırken öldürülen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikâyesini konu alıyor. Özer Feyzioğlu’nun yönettiği filmin başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Emir Çiçek gibi isimler yer alıyor. Filmin yapımcısı ise Ayla ve Müslüm filmlerinden hatırlayacağımız Mustafa Uslu.

İyi ki Varsın Eren Sinemalarda Var mı?

Kesişme: iyi ki Varsın Eren filmi, 1 Ocak 2022 tarihinde gösterime girmiş olup, yazımız tarihi itibariyle 17. Haftasını oynamakta olup, şu anda yalnızca 2 sinemada gösterimde bulunmaktadır. Özellikle pandemi sürecinde insanların sinema ve film izleme tercihlerinde önemli değişikler yapmış olduğundan filmin sinemadaki popülerliğini oldukça etkilemiş görünüyor. Ancak filmin dijital yayın platformlarında yayınlanması durumunda yeniden büyük popülarite kazanması oldukça mümkün.

İlgili içerik

Kesişme: İyi ki Varsın Eren Beş Haftadır Zirvedeki Yerini Koruyor

İyi ki Varsın Eren Netflix’te Var mı?

Ülke çapında büyük beğeni toplayan Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi, şimdilerde vizyondan kalkmak üzere. Pek çok muhtemel seyirci ise filmi sinemada izlemek yerine evlerinde izlemeyi tercih ediyor. Bu nedenle filmin ne zaman Netflix ve Blu TV gibi dijital yayın platformlarında yayınlanacağı merak konusu oldu. Özellikle “Kesişme İyi ki Varsın Eren filmi Netflix’te var mı” sorusu bu aralar en çok sorulan soru. Henüz herhangi bir yayın platformundan resmi bir açıklama gelmese de filmin sinemalardaki gösterimi sonlandırıldığı andan itibaren çok kısa bir süre sonra Netflix veya diğer platformlardan birinde yayınlanması oldukça muhtemel.

İyi ki Varsın Eren TRT 1’de Yayınlanacak mı?

Kesişme: İyi ki Varsın Eren filminin herhangi bir dijital yayın platformunda yayınlanma ihtimalinin yanında filmin ulusal televizyon kanallarında gösterilmesi de mümkün. Zira filmin destekleyicileri arasında TRT 1 kanalı da bulunuyor. Bu da filmin yakın bir zamanda TRT 1 ekranlarından izlenebilme ihtimalini de güçlendiriyor. Filmin ne zaman TRT 1’de veya diğer televizyon kanallarında yayınlanacağıyla ilgili bir açıklama yapılması halinde içeriğimizde güncelleme yapacağız.

İyi ki Varsın Eren IMDB Puanı

Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi Türk halkı tarafından benimsenen ve büyük beğeni toplayan bir yapım olmasına rağmen dünyanın en büyük sinema değerlendirme platformu IMDB’de pek popülerlik elde edememiş durumda. Yalnızca 888 kişi tarafından puan verilen filmin şu anki IMDB puanı 7 olarak görünüyor. Bu durum filmin yurtdışı pazarında hak ettiği ilgiyi göremediği anlamına da geliyor. Ama tabi ki Netflix gibi bir uluslararası yayın platformunda yayınlanması filmin yurtdışı popülerliğini de olumu yönde etkileyebilir.

Önceki İçerik Şu Anda Netflix’te Yer Alan 10 Kaliteli Bilimkurgu Filmi – Mayıs 2022
Sonraki İçerik Hayranları, Sam Raimi’nin İlk Örümcek Adam Filminin 20. Yılını Kutluyor