Doctor Strange 2 Vizyona Girdi mi? Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Nerede İzlenir?

Marvel Stüdyoları, dünya sinema tarihinin en uzun film serilerinden birini oluşturmak üzere her yıl birden fazla film çıkarmaya devam ediyor. Marvel Sinematik Evreni’nin hayatımıza girmesinden bu yana geçen on yılda, Marvel, bir araya getirdikleri karakterlerle bu devasa evrenin katmanlarının sınırlarında gezindi. Marvel, evrene dahil olan film ve karakterleri birbirleriyle muazzam bir uyum içinde harmanlayarak yapılması zor bir olaya imza attı. Meşhur fantastik evrenin son halkası ise Doctor Strange serisinin ikinci filmi olan Doctor Strange: Çoklu Evrenin Çılgınlığında filmi oldu.

Doctor Strange 2 Vizyon Tarihi Ne Zaman?

Doctor Strange: Çoklu Evrenin Çılgınlığında, 6 Mayıs 2022 günü ülkemizde Amerika ile aynı anda toplamda 369 sinemada vizyona girdi. Ülkemizde 13 yaş sınırı uygulanan filmin Box office resmi web sitesinin haberine göre, dünya çapında açılış hafta sonu için yaklaşık 175 milyon dolar gişe rakamına ulaşması bekleniyor. Doctor Strange 2’nin dünyanın en büyük sinema platformu IMDB’de 98 bin kişi tarafından kullanılan oyların sonucunda 10 üzerinden aldığı 7,5 puanın yanı sıra aldığı olumlu yorumlar dikkat çekiyor. Film yalnızca sinemalarda gösterime girecek ve şimdilik Netflix gibi herhangi bir dijital yayın platformunda yayınlanması beklenmiyor. 126 dakikalık süresi ile film en kısa Marvel filmi olma özelliğine sahip.

Doctor Strange 2 Filminin Konusu Ne?

Doctor Strange: Çoklu Evrenin Çılgınlığında, Mistik Sanatlar Ustası Stephen Strange’i (Benedict Cumberbatch), çoklu evrenleri kurcalamanın tehlikeleriyle yüz yüze getiriyor. 2016 yılında vizyona giren ilk Doctor Strange’in devamı olan filmde, kibirli kahramanımız Marvel evreninin karmaşık zaman katmanları arasında seyahat ederken kendi içindeki şeytanla yüzleşiyor.

Doctor Strange 2 Oyuncuları ve Yönetmeni

Doctor Strange: Çoklu Evrenin Çılgınlığında filminin yönetmenliğini Sam Raimi üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Doctor Strange rolüyle Benedict Cumberbatch ve Wanda Maximof rolüyle Elizabeth Olsen yer alıyor. Filmde ayrıca Rachel McAdams, Dr. Christine Palmer rolünü, Benedict Wong, Wong rolünü, Chiwetel Ejiofor ise Baron Mordo rolünü canlandırıyor.

Çoklu Evrenin Çılgınlığında filmiyle, yönetmen Sam Raimi çizgi roman dünyasına dikkat çekici bir geri dönüş yapıyor. Orijinal Örümcek Adam üçlemesinin yönetmeni Raimi, kariyerine Kara Büyü ve Kötü Ruh gibi sevilen korku filmleriyle devam ederek, yaklaşık 15 yıldır çizgi roman dünyasından uzak kalmıştı. Raimi, Marvel Sinematik Evreni’nin geleceğine ön vermesi beklenen yeni Doctor Strange filminin yönetmenliğini üstlenerek büyük bir sorumluluğu da üstlenmiş görünüyor.

Doctor Strange 2 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Suicide Squad Yönetmeni David Ayer, Jason Statham’lı The Bee Keeper’ı Yönetecek
Sonraki İçerik Batman Kamera Arkası Videosu, Gotham City’nin Yaratılışını Gösteriyor